Naše služby

Tento formulář vám umožní vybrat typ služby a konkrétní službu

Nejprve vyberte typ služby, poté zvolte konkrétní službu a klikněte na tlačítko "Zobrazit službu"

×
28/11/2023
| Články

INOVAČNÍ CENTRUM ÚSTECKÉHO KRAJE A STIPENDIJNÍ FOND RENESANCE SPOLEČNĚ PODPOŘILY TALENTY

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) ve spolupráci se Stipendijním fondem Renesance, založeným Martinem Hausenblasem, ústeckým podnikatelem a patriotem, podpořily čtyři talentované žákyně z Ústeckého kraje. Tato iniciativa, zaměřená na rozšíření příležitostí pro mladé talenty, bude od příštího roku nabízet finanční podporu desítkám žáků a studentů.

V pondělí 27. listopadu se konalo setkání s podpořenými žákyněmi, zástupci Ústecké komunitní nadace, Gymnázia Jateční, Centra pro talentovanou mládež (CTM), ICUK a zakladatelem Stipendijního fondu Renesance Martinem Hausenblasem.

Propojení těchto organizací inicioval právě on a podpořil tak rozšíření vzdělávacích programů CTM do Ústeckého kraje. „Jsme moc rádi, že programy našeho centra rozšiřujeme i do dalších krajů a vzděláváme ambiciózní mladé žáky a studenty,“ uvedla ředitelka CTM Jeanna Bočková.

CTM nabízí přes 100 online kurzů v angličtině z různých oblastí, od matematiky po tvůrčí psaní, pro žáky od 11 let až po maturitu. CTM vzniklo v roce 2010 na míru žákům a studentům, kteří preferují individuální a flexibilní přístup ke vzdělávání, a respektuje jejich vlastní učební tempo a chuť se vzdělávat v oboru, který je baví. CTM online kurzy představují dlouhodobý a ucelený vzdělávací program v angličtině, který žákům a studentům umožňuje získat mezinárodní vzdělání za finančně dostupných podmínek. ICUK informoval ředitele gymnázií a obchodních akademií v regionu o možnosti získání stipendií na programy CTM. Pro roční stipendium, každé v hodnotě 10 000 korun, byly napoprvé vybrány čtyři žákyně.

 „Vzdělání je investicí do naší budoucnosti. S nadšením podporuji tyto čtyři talentované žačky ročním stipendiem, protože věřím v jejich potenciál a odhodlání,“ komentoval Martin Hausenblas. „Věříme, že po úspěšném dokončení studia zůstanou v našem regionu, aby zde nejen dál studovaly a přispívaly k jeho rozvoji, ale motivovaly i ostatní,“ doplnila Kateřina Valešová, ředitelka Ústecké komunitní nadace.

V příštím roce ICUK rozšíří tuto iniciativu a plánuje finančně podpořit na dvě desítky žáků a studentů z Ústeckého kraje ročně. „Tento krok je součástí širšího úsilí o posílení vzdělávacích příležitostí v regionu a podporu mladých talentů. Do konce roku zveřejníme na naší web stránce podrobné informace ke stipendijní podpoře. Chceme se zaměřit i na ty, kterým nedovoluje finanční zázemí rozvíjet svůj talent a takové studium si dovolit nemůžou,“ upřesnil plány Martin Mata, ředitel ICUK.

Kromě stipendijní podpory ICUK připravuje i řadu dalších služeb a programů pro žáky, studenty, pedagogy a školy, např. program, který učí žáky a studenty tajemství úspěšného podnikání a spojuje teorii s praxí; edukativní jednorázové nebo opakované přednášky a workshopy pro školy, zaměřené na praktické zkušenosti a moderní přístupy ve výuce, či praxe a stáže s možností získat praktické zkušenosti v oboru prostřednictvím reálných projektů a práce s odborníky.