Národní síť inovačních center Ynovate posiluje. Nově do ní vstupuje i Pardubický kraj

15. 11. 2023

Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje (RRA PK) vstupuje do národní sítě inovačních center Ynovate. Pardubický kraj se tak stává v pořadí devátým krajem České republiky, který má v síti své zastoupení. Aktivity v rámci Ynovate bude RRA PK realizovat ve spolupráci s manažery dceřiné organizace – Pardubického podnikatelského inkubátoru, z.ú. (P-PINK). Organizace mohou pro rozvoj místních startupů, malých a středních firem nově využívat prověřenou síť špičkových byznysových expertů i dalších regionů České republiky.

Propojujeme firmy s experty z celé České republiky. Jsou mezi nimi úspěšní podnikatelé i špičkoví profesionálové na dílčí oblasti podnikání. Právě jejich zkušenosti mohou být pro firmy s unikátním produktem tím důvodem, proč nakonec uspějí i mezinárodně,“ popisuje práci jednotlivých center Jindřich Weiss s tím, že díky síti Ynovate mohou inovační centra sdílet experty napříč regiony a rozšířit také spektrum poskytovaného know-how. „Klienti inovačních center v síti mohou najít přesně takovou podporu, jakou potřebují,“ doplňuje ho ředitelka Regionální rozvojové agentury Pardubického kraje Klára Štefančová. Díky dosavadní spolupráci inovačních center získalo právě takovou podporu přes 700 malých a středních firem. Mezi nimi je i mnoho mezinárodně úspěšných firem. Zároveň se vstupem do Ynovate se region stává součástí skupiny agentur, které hrají významnou roli v oblasti strategie podpory inovací na národní úrovni. „Aktivně spolupracujeme s Ministerstvem průmyslu a obchodu nebo s agenturou CzechInvest,“ říká Weiss, podle něhož tak díky zkušenostem jednotlivých agentur mohou být efektivnější i celostátní podpůrné programy.

Síť Ynovate vznikla v roce 2021 na půdorysu spolupráce osmi inovačních center. Její součástí od počátku byla inovační centra z Jihomoravského, Libereckého, Moravskoslezského, Olomouckého, Plzeňského, Středočeského, Ústeckého a Zlínského. K nim se přidal letos i Žilinský kraj a nově i Pardubický kraj.

Krajský radní pro regionální rozvoj a předseda Výkonné rady RRA PK Ladislav Valtr je přesvědčen, že: „Propojením našeho území v síti Ynovate vznikají místním firmám zajímavé příležitosti dalšího růstu, a to na velmi profesionálních základech. Navíc společně se vstupem do Ynovate také začneme využívat švýcarskou konzultační metodiku Platinn, která se osvědčila i v dalších krajích republiky.

/zdroj: TZ zpráva Ynovate

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru