Naše služby

Tento formulář vám umožní vybrat typ služby a konkrétní službu

Nejprve vyberte typ služby, poté zvolte konkrétní službu a klikněte na tlačítko "Zobrazit službu"

×
01/07/2024
| Články

Posilujeme technologický transfer v našem kraji

Rozšiřujeme své aktivity o podporu transferu technologií. Tento krok má za cíl propojit univerzitní výzkum s praxí a podpořit regionální inovační ekosystém. Nově vytvořená pozice bude klíčová pro komercializaci univerzitních nápadů a jejich aplikaci v byznysu a veřejné správě.

Podnikáme tak důležitý krok k posílení svého postavení v oblasti inovací a transferu technologií. Nově zřízená pozice transferu technologií bude sloužit k tomu, aby se nápady a projekty vyvinuté na univerzitě dostávaly do praxe a současně aby byly požadavky a náměty z byznysu a veřejné správy integrovány do univerzitního prostředí.

„UJEP jako naše hlavní regionální univerzita je klíčovým zdrojem znalostí pro místní podniky,“ komentuje novou aktivitu ICUK Zdeněk Hušek a dodává: “Má potenciál stát se zdrojem akademických spin-offů, tedy firem postavených na univerzitních znalostech. Hlavním cílem nové služby je zajistit, aby znalosti z výzkumu na UJEP byly efektivně přeneseny do praxe, což je klíčové pro rozvoj regionálního inovačního ekosystému.”

Tato služba je určena všem, kteří hledají specifické znalosti na univerzitě nebo potřebují posoudit, zda je jejich problém pro univerzitu řešitelný a zajímavý. Klíčovou součástí práce bude také posuzování interních projektů a jejich potenciálu pro komercializaci.

Transfer technologií je dnes běžnou součástí všech krajských inovačních ekosystémů. Tento krok navazuje na příklady úspěšných center na Masarykově univerzitě v Brně či Univerzitě Palackého v Olomouci.

Zřízení daného pracoviště je krokem vpřed k propojení akademického výzkumu s praxí, což přinese užitek nejen univerzitě, ale i celému Ústeckému kraji.