Výherce Inovační firmy Ústeckého kraje za rok 2021 v kategorii MSP- New Water Group

12. 4. 2022

Soutěž Inovativní firma Ústeckého za rok 2021 v kategorii malých a středních podniků vyhrála firma New Water Group a to konkrétně za jejich inovativní přístup k filtraci vody. Stejně, jako startup Posedla, sídlí New Water Group ve Šluknovském výběžku. My jsme vyzpovídali jednatele firmy, Aleše Černína.

Co podle vás zaujalo porotu soutěže Inovační firma Ústeckého kraje, že vás vybrala za vítěze?
Těší nás, že myšlenka inteligentních vodohospodářských technologií je zajímavá nejenom pro nás, ale oslovuje i ostatní. Dávat membránovým technologiím inteligenci, aby byly schopny samooptimalizace i samoučení pro bezpečný a optimální provoz bez zásahu člověka, je výzvou budoucnosti. Představte si technologii, která umí sama průběžně přenastavovat provozní parametry tak, aby vždy byla provozována v optimálním režimu, zajišťovala nejvyšší efektivitu, a navíc předcházela rizikovým faktorům. Toto je dále doplněno nejen vzdáleným přístupem technologického dozoru s hodnocením provozních dat (což je dnes již běžné), ale je podpořeno elektronickou servisní knížkou, která sama sleduje a upozorňuje uživatele na provádění doporučených servisních zásahů a údržby zařízení. Tento „chytrý SW“ tak umožňuje předcházet havarijním stavům a výrazně prodlužuje životnost technologie. Jsme přesvědčení, že tímto komplexním a inovativním přístupem k vodohospodářským technologiím se zcela odlišujeme od konkurence, a to mohl být jeden z důvodů našeho ocenění.

Prozradíte nám vaše nebližší plány v projektu?
Budeme se snažit urychleně prosazovat naše řešení na trh všude tam, kde to jednoznačně pomáhá v zajištění kvality vody, přispívá k odpovědnému hospodaření a prokazuje ekonomickou návratnost.

Velkou výzvou pro nás a naše projektové partnery je vývoj modulární kontejnerové technologie COMORES, která je zaměřena na recyklaci odpadních vod z komunálních čistíren odpadních vod (ČOV). Hlavním cílem je zvýšení kvality odtoku z ČOV, tedy odstranění zejména nežádoucího fosforu a mikropolutantů (pesticidy, drogy a farmaka) a získání potenciálního zdroje vody pro další použití.

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru