Výherce Inovační firmy Ústeckého kraje za rok 2021 – startup Posedla

4. 4. 2022

Soutěž Inovativní firma Ústeckého za rok 2021 v kategorii startup vyhrál projekt ze Šluknovského výběžku, Posedla s.r.o. za vývoj cyklistických sedel na míru zákazníka za pomoci 3D tisku. Vyzpovídali jsme jednoho ze zakladatelů projektu, Jiřího Dužára.

Jaké jsou vaše pocity po získání titulu Inovační firma Ústeckého kraje za rok 2021 v kategorii startup?
Je to pro nás obrovská satisfakce a věříme, že to přispěje k tomu, aby se naplnila naše mise. Tou je zlepšit celkovou image našeho rodného kraje. Ocenění si moc vážíme a zároveň ho bereme jako výzvu pro to, aby se ze startupu stala plnohodnotná technologická firma.

Co podle vás zaujalo porotu soutěže Inovační firma Ústeckého kraje, že vás vybrala za vítěze?
Myslíme, že to bylo především využití aditivní výroby, tedy průmyslového 3D tisku, k vývoji produktu přímo pro koncového zákazníka. Ten získává tu hlavní výhodu, kterou 3D tisk nabízí, a tou je škálovatelná customizace na míru jednotlivci. Tradičními postupy bychom byli schopni sedlo na míru také vyrobit, ale s mnohanásobně většími vstupy na straně výdajů a ne v mnohem menším počtu kusů. Také možná to, že produktem nevytváříme umělou potřebu, ale řešíme konkrétní problém – sériová sedla prostě nepadnou všem, lidé je vybírají metodou pokus-omyl a to má neblahý vliv na zdraví, požitek z jízdy i výkon.

Prozradíte nám vaše nebližší plány v projektu?
Mezi ty nejbližší plány řadíme dokončení extenzivního testování finálních prototypů a zahájení předprodeje. Uvažujeme o cestě crowdfundingového předprodeje přes Kickstarter, který bychom chtěli spustit na přelomu jara a léta letošního roku. Věříme, že se na našich sedlech kromě testovacích jezdců i jezdkyň letos svezou zákazníci z Česka i ze zahraničí.

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru