Naše služby

Tento formulář vám umožní vybrat typ služby a konkrétní službu

Nejprve vyberte typ služby, poté zvolte konkrétní službu a klikněte na tlačítko "Zobrazit službu"

×
14/03/2023
| Články

V Ústí nad Labem nám roste nový český Avast

Ve firmě nás vítá bosý. Než si sedneme ke stolu, kde proběhne náš rozhovor, nabízí tykání a během povídání nepoužívá slovo zaměstnanci, ale kolegové. Jeho velkou vizí je vytvořit mezinárodní IT firmu, která zůstane v Ústí nad Labem a jejími základními hodnotami bude otevřená firemní kultura. O kom mluvíme? O spoluzakladateli firmy GoodAccess, Michalu Čížkovi, který prošel programem pro rozvoj firem od Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK).

Firma GoodAccess nejlépe splňuje definici slova startup – pohybuje se v IT oboru, vykazuje každoroční růst, má před sebou velký potenciál na trhu a už získala několik investic od fondů do startupů pro expanzi na světové trhy.

VPN DO KAŽDÉ FIRMY

Ústecký GoodAccess nabízí bezpečný vzdálený přístup k IT systémům. Pro firmy to znamená možnost vytvořit si virtuální síť, pomocí které se jejich zaměstnanci mohou připojit k firemním aplikacím anebo k virtuálnímu úložišti (cloudu). Firma tak nemusí investovat nemalé prostředky do budování vlastního zabezpečení. Výhodou takového řešení je i rychlost zavedení, která se pohybuje v řádech hodin. Před nedávnem přišla firma i se světovým unikátem, který vzbudil pozornost tím, že danou službu nabízela zdarma, a to bez reklamy a sběru dat, podobně jako v začátcích Avast.

“AHA” MOMENT BĚHEM MENTOROVÁNÍ

Celý tým přistupuje k danému produktu zodpovědně a pokorně. Možná i proto se zapojili do mentorského programu Inovačního centra Ústeckého kraje PLATINN, který pomáhá zavedeným firmám k jejich růstu a řešení aktuálních problémů. 

“Nakreslil jsem křivku našeho růst v blízké budoucnosti. Když přišel náš mentor z PLATINNu, vzal si tužku a do grafu nakreslil tzv. hokejku. Tedy exponenciálu, která úplně zastínila naše zakreslené křivky a jen mi řekl: Michale, chceš-li investici, musíš umět přemýšlet ve velkém!” vzpomíná Michal Čížek na jedno ze svých prvních sezení s mentorem.

Od začátku věděli, co od programu pro rozvoj malých a středních firem chtějí. “Dlouhou dobu jsme se pohybovali na poli pro koncové zákazníky a částečně na trhu pro firmy. Teď se chceme zaměřit především na služby pro firmy. K tomu je potřeba změnit mindset, a proto jsme hledali v síti PLATINN člověka se zkušenostmi z mezinárodního obchodu,” vysvětluje Michal. V programu Platinn absolvovali nejprve bezplatnou fázi, aktuálně se přesunuli do placené. Jednoduše proto, že jim to zato stojí.

INVESTICE, INVESTICE A ZASE INVESTICE

Kde by byly startupy bez investorů? Investora se podařilo sehnat nejen díky Inovačnímu centru, ale také pomocí mentorů v programu PLATINN. GoodAccess tak na svůj rozvoj (především expanzi do zahraničí) získalo již několik desítek milionů korun, a to jak z řad tradičních fondů, jako je Nation1, Fazole Ventures, ale do řady investorů se také postavila Komerční banka.

“Ve světě je běžné, že se kombinuje investice společně s bankovním financováním. V ČR na to banky nemají připravený produkt, proto tento krok byl a je z tuzemského pohledu velmi netradiční,“ popisuje samotné jednání Michal.

NEJSME SAMI, KDO TO VIDÍ

Firma GoodAccess získala 2. místo v soutěži o nejvíce inovativní firmu roku v Ústeckém kraji za rok 2020, kterou společně s Ústeckým krajem pořádá ICUK. To, že nám v Ústí nad Labem roste nový Avast (a sám spoluzakladatel Michal Čížek se tomuto srovnání nebrání), nevidíme jen my. Tým z GoodAccess se také zúčastnil soutěže Ynovate Startup Challenge 2022, kde mezi TOP 10 startupy z ČR obsadil příčku nejvyšší, což jej posunulo do Disraptors Summitu (představte si fotbalovou ligu mistrů, jen v prostředí startupů), kde získali divácké ocenění.

BUDOUCNOST JE JIM NAKLONĚNA

Důležitost IT zabezpečení firem si uvědomuje i EU, která na přelomu roku 2023 vydala směrnici NIS2. ČR tak do konce tohoto roku musí implementovat Cyber Security zákon, který se dotkne až 7000 firem.

“Daná směrnice mimo jiné mluví i o technologii Zero Trust. Nám se tím otevírá obrovská příležitost napříč celou Evropou. Protože my jsme s touto technologií jako jedni z prvních na trhu, kdo ji má připravenou a otestovanou reálnými zákazníky,” vysvětluje spoluzakladatel Michal Čížek.

Jestli vás zajímá byznys v Ústeckém kraji, doporučujeme firmu GoodAccess a tým kolem Michal Čížka bedlivě sledovat.