Událost Startup Go Grill je již zavedenou akcí, která na konci běhu podnikatelského inkubátoru od Inovačního centra Ústeckého kraje tzv. griluje startupy z daného programu. Před širokou veřejností, a hlavně před porotou složenou ze zkušených podnikatelů a ředitelů společností musí startupisté obstát ve své pětiminutové prezentaci. A právě to se podařilo projektu ePultik, který chce pomoci lokálním farmářům s jejich prodejem zboží koncovým zákazníkům.
Podnikatelský inkubátor od ICUK je program, kde začínající podnikatelé rozvíjí své nápady do funkčních projektů anebo již funkční projekt do rychle se rozvíjejícího byznysu, a to pomocí workshopů, konzultantů na různá témata a zkušených mentorů. Jeho trvání je od 6 do 12 měsíců a zakončení probíhá veřejnou prezentací s názvem StartUp Go Grill. Během této události soutěží začínající podnikatelé o ceny v celkové hodnotě 50 000 Kč.
“Osobně jsem nadšený z toho, že aktuální kolo podnikatelského inkubátoru nebylo typicky o IT startupech, ale zaměřilo se na sociální podnikání a projekty, které mají dopad pro společnost. A to já, jako ústecký patriot oceňuji. Čemu musí vyseknout poklonu, jsou prezentace našich startupistů. Jejich úroveň byla skvělá,” komentuje ihned po skončení události Martin Mata, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje, které akci pořádá.
První místo a také i cenu veřejnosti, o které rozhodli svým hlasováním samotní účastníci události, získal Robert Gulyas a Šimon Brož s projektem ePultik, který pomáhá ústeckým farmářům s jejich prezentací a prodejem zboží koncovým zákazníkům. Je to takový ústecký Rohlík.cz zaměřený na místní potravinářské produkty.
“Kluci předvedli skvělou prezentaci, která přesně zodpověděla, co měla: záměr, vizi, ekonomiku projektu, tým stojící za projektem, budoucí kroky a také co aktuálně potřebují. Navíc už také přišli se zkušenostmi z oboru. A to, že obstáli jak u poroty, tak i veřejnosti, jen ukazuje, jak kvalitní projekt to je,” říká Jan Wedlich, manažer podnikatelského inkubátoru.
Na druhém místě se umístil projekt AKTIVITY NADOHLED od Jiřího Šimůnského a Martiny Marešové, který nejen příměstskými tábory pomáhá děti nadchnout pro školní aktivity a vrací do škol v novém kabátu např. i brannou výchovu.
Třetí místo obsadil projekt PANOPLY, za kterým stojí Kateřina Javůrková a Michaela Labudová, a to především díky své vizuální podobě. Zaměřuje se totiž na vytváření designových papírových objektů určených pro výzdobu interiérů a oslav, a kreativní sady pro děti.
Skončením běhu podnikatelského inkubátoru nastává období, kdy je možné poslat přihlášku a přihlásit se tak se svým projektem do běhu v roce 2023.