Ústecké inovace míří do Silicon Valley: Jaké jsou příležitosti pro startupy?

4. 12. 2023

Inovační centrum Ústeckého kraje pokračuje v rozvíjení inovačního potenciálu regionu. Po nedávné studijní cestě Inovačního centra Ústeckého kraje do Silicon Valley, která byla zorganizována s Czechinvestem, nabírá spolupráce s předními americkými inovačními centry na intenzitě.

Klíčové partnerství s Plug and Play

Jedním z prvních kroků této nově navázané spolupráce je intenzivní komunikace s Plug and Play, renomovaným technologickým centrem a akcelerátorem startupů, které se zaměřuje na podporu inovativních projektů a přístup k novým trhům. Slibujeme si od tohoto partnerství otevření nových možností pro startupy z Ústeckého kraje.

Propojení s akademickým světem

Dalším významným krokem je jednání se Sutardja Center for Entrepreneurship and Technology (SCET) a Ozmen Center for Entrepreneurship. Potenciál spolupráce je v propojení Univerzity Jana Evangelisty Purkyně s těmito prestižními centry, což umožní studentům a akademikům zapojit se do mezinárodních výzkumných a vývojových projektů.

Možnosti pro startupy z Ústeckého kraje ve SkyDeck

Proběhlo jednání se SkyDeck, během kterého byly ICUKu představeny možnosti účasti v různých programech. Mezi nimi jsou SkyDeck Accelerator Program, SkyDeck Europe, Milano a Innovation Partners Program. Tyto programy nabízejí unikátní příležitosti pro rozvoj startupů, od mentorství po přístup k mezinárodním trhům (jak americkým, tak evropským).

Jak se přihlásit?

Pokud máte zájem o zapojení do některého z těchto programů, neváhejte se obrátit na Lukáše Eršila (ersil@icuk.cz). Lukáš Eršil úzce komunikuje s americkými partnery a poskytne vám veškeré potřebné informace pro úspěšné zapojení do těchto programů.

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru