Některé firmy a organizace z Ústeckého kraje se aktivně zapojily do boje proti pandemii, která kompletně změnila náš obvyklý způsob života. Tady jsou příklady několika z nich.

Hennlich s.r.o.

Pomocí 3D tisku zjednodušili výrobu roušek. Připravili 2 typy pomůcek, které lidem šití roušek významně zjednoduší. Pracovníci Hennlichu navrhli a na 3D tiskárně připravili záložníky pro výrobu šňůrek k rouškám ve 2 rozměrech a šablony pro jednodušší vystřihávání roušek.

Do boje proti koronaviru se také pustili pomocí pomocí mlžných děl. Zařízení, které sloužilo k potlačení prašnosti v průmyslových prostorách, nyní využívají některá města v Jižní Americe pro plošnou dezinfekci ulic.

Chart Ferox, a.s.

Navzdory koronavirové pandemii nezastavili svou produkci a zaměřili se především na výrobu zásobníků na kapalný kyslík (PermaCyl), který pomáhá pacientům na plicní ventilaci v kritickém stavu. Jeden takový výrobek dokáže zachránit život až stovkám pacientů denně.

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně

V rámci univerzity se do boje proti koronaviru pustila Fakulta životního prostředí, která míchá a dodává dezinfekci. A dále také Fakulta strojního inženýrství s 3D tiskem ochranných štítů, jehož vývoj jsme také podpořili.

ADLER Czech, a.s.

Prostřednictvím e-shopu začal ADLER s distribucí levné, účinné a ryze české ochrany proti koronaviru. Jedná se o netkanou textilii typu meltblow, která je vyráběna z propletených velmi jemných vláken polypropylenu. Textilie je tak prodyšná a zachytí až 81 % částic o velikosti virů.

Xandor a Nanotex Group

Firma Xandor ihned po nástupu krizového stavu přizpůsobila svou výrobu na šití bavlněných roušek, do kterých lze přidat nanofiltr, který jim dodává Nanotex Group.

TPC Industry Czech Republic a.s.

Ve spolupráci s brněnskou firmou BringAuto představili autonomní vůz pro plošnou dezinfekci prostor. Jde o dálkově řízeného a autonomně se pohybujícího robota na elektřinu, který dokáže dezinfikovat prostory, aniž by do nich musel vkročit člověk.

 

Věříme, že firem, které se pustily do boje proti koronaviru a pomáhají tak nám všem zvládnout tuto situaci, je více. Pokud víte o dalších příbězích, napište nám!

#BEPROUDOFUSTIREGION