#PŘEDNÁŠKY A WORKSHOPY

Podpora talentů

Ve spolupráci s vzdělávacími institucemi a místními komunitními organizacemi chceme ukázat cestu k rozvoji talentů a vzdělávacího potenciálu mladých lidí v Ústeckém kraji.

Chceme podpořit formou stipendia až na dvě desítky talentovaných žáků a studentů ročně z našeho kraje.

Aktuálně vybíráme vhodné vzdělávací instituce tak, abychom obsáhli co nejvíc možných oborů pro akreditované studium.

Zároveň pracujeme na metodice výběru talentovaných žáků a studentů, které budou jednotlivé školy navrhovat.

V roce 2023 jsme ve spolupráci se Stipendijním fondem Renesance, založeným Martinem Hausenblasem, ústeckým podnikatelem a patriotem, a Centrem pro talentovanou mládež podpořily čtyři talentované žákyně z Ústeckého kraje. Tato iniciativa, zaměřená na rozšíření příležitostí pro mladé talenty…

„Tento krok (pozn. finanční podpory) je součástí širšího úsilí o posílení vzdělávacích příležitostí v regionu a podporu mladých talentů. Do konce roku zveřejníme na naší web stránce podrobné informace ke stipendijní podpoře. Chceme se zaměřit i na ty, kterým nedovoluje finanční zázemí rozvíjet svůj talent a takové studium si dovolit nemůžou,“ vysvětluje Martin Mata, ředitel ICUK.

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Přejít nahoru