#PRAXE A STÁŽE

Praxe a stáže

ICUK je aktivní také na poli vzdělávání, zaměřuje se na praxe studentů SŠ a VŠ ve firmách a institucích. Snažíme se přenášet nové nástroje vyvíjené ve firemním či spolkovém prostředí do praxe škol. Podporujeme pedagogy v zavádění nových inovativních nástrojů, zapojujeme odborníky z firem nebo úspěšné podnikatele do výuky.

Skrze partnerství v projektech kreativního učení přenášíme informace o nových technologiích využitelných při výuce do škol (AI, VR atd.). Ve spolupráci s ústeckou univerzitou konkrétně Fakultou sociálně ekonomickou realizujeme odborné praxe studentů na ICUK. 

V oblasti vzdělávání zprostředkováváme:
  • praxe studentů SŠ a VŠ ve firmách a institucích, spolupráce s FSE UJEP
  • přenášení nových nástrojů vyvíjení ve firemním či spolkovém prostředí do praxe škol
  • podpora pedagogů v zavádění nových inovativních nástrojů
  • zapojování odborníků z firem a podnikatelů do výuky
  • partnerství v projektech kreativního učení a přenos nových technologií do výuky škol (uměla inteligence, virtuální realita)

PRAXE V INOVATIVNÍCH FIRMÁCH

PROPOJUJEME STUDENTY SŠ A VŠ S PARTNERY A FIRMAMI Z NAŠEHO KRAJE, KTERÉ NABÍZÍ ALTERNATIVNÍ A ZAJÍMAVÉ PRAXE.

Hledáš zajímavou praxi u mladých a dynamických podniků?

Jsi firmou z Ústeckého kraje a hledáš mladé a nadané studenty?

TAK jsi na správnéM místě!

PRO STUDENTY
STŘEDNÍCH
ŠKOL

Jednou z povinností většiny středních škol v České republice je povinná praxe. Praxe u studentů středních škol je často první odbornou zkušeností studentů. Našim cílem je Vám představit rozvíjející firmy, které mohou nabídnout široké množství moderních přístupů.

Snažíme se praxe dělat jednoduše a efektivně, aby Vás případná byrokracie příliš nezatěžovala.

Nejčastější forma praxí je souvislá praxe (2-4 týdny ročně) v případě specifický požadavků na praxí Vám dokážeme také vyjít vstříc.

PRO STUDENTY
VYSOKÝCH
ŠKOL

Různé formy předmětů, stáží a praxích na vysoké škole vytváří mnohem širší pole možností a aktivit. Převážně se zaměřujeme na krátkodobé praxe v trvání přibližně jednoho měsíce.

Naším cílem je ve spolupráci s firmami a institucemi v Ústeckém kraji vytvořit seznam projektů, které budou studenti vysokých škol řešit. Jedná se o krátké projekty s praktickým využitím, které si zadávají sami společnosti nebo instituce.

V případě zájmu nás kontaktuje se zprávou, která témata Vás zajímají. Několik týdnů před zahájením praxí bude uspořádané setkání studentů a mentorů, kde si následně mentoři vyberou řešitele projektů.

PRO FIRMY
Z ÚSTECKÉHO
KRAJE

Hledáte šikovné mladé a nadané studenty, možná budoucí kolegy?

Chcete přispět i vy k zvyšování kvality absolventů středních a vysokých škol v Ústeckém kraji a nabídnout zajímavou praxi, kde nebudou studenti jen překládat papíry v archivu nebo nosit poštu?

Pokud jste dynamickou firmou a můžete nabídnout zajímavé praxe, tak se nebojte ozvat. Rádi vás navštívíme a vše osobně probereme.

Není přeci nic lepšího a jednoduššího, jako si “vychovat” budoucí kolegy ještě v době jejich studií.

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Přejít nahoru