#infrastruktura regionu

DigiLab – Sdílená digitální dílna

Sdílená digitální dílna DigiLab je společný projekt ICUK, Ústeckého kraje a Fakulty strojního inženýrství UJEP zaměřený na oblast digitalizace a aditivních technologií 3D tisku. Slouží pro potřeby firem, studentů a veřejnosti, které si pracoviště DigiLabu mohou zarezervovat, zdarma vyzkoušet a využívat jeho zařízení.

Sestává ze tří pracovišť:

  • elektronické laboratoře
  • 3D a VR dílny
  • polytechnické dílny,  

které se nacházejí v nové budově Centra materiálů, mechaniky a technologií (CEMMTECH) FSI UJEP.

1. Elektronická laboratoř

Prostor pro badatelské aktivity a osvojení si nových dovedností v oblastech zapojování elektronických obvodů řízených mikropočítačem, pájení elektronických obvodů mikro a horkovzdušnou pájecí stanicí, konstrukce a programování robotických modelů na platformě Arduino a Raspberry Pi s přesahem do IoT (Internetu věcí) a senzoriky nejrůznějších variant

2. 3D a VR dílna

Prostor s unikátním propojením technologického procesu ve smyslu 3D modelování (nejen) strojních součástí, stolní a ruční 3D skenování nejen strojních součástí s následným 3D tiskem těchto modelů získaných návrhem nebo skenem s využitím různých filamentů včetně resinového 3D tisku a tisku na plotteru a s finálním převodem získaného modelu do virtuální reality.

3. Polytechnická dílna

Dílna s novými dílenskými stoly, které budou postupně plně vybaveny různými druhy ručního nářadí a ochranných pomůcek pro práci s technologiemi. Slouží k osvojení si pracovních činností s tímto nářadím a návykům v dodržování bezpečnostních předpisů, jako je tomu v reálných podmínkách podniku; dílna bude navíc doplněna CNC 4osou frézkou a laserovou stanicí pro přesné řezání, vrtání a perforování vybraných projektů.

Rezervace digilabu a jeho přístrojů

Pro bezplatné využití DigiLabu a jeho přístrojů je třeba se předem registrovat na konkrétní termín a čas, protože při každé návštěvě je třeba vstupní zaškolení pro bezpečné využití přístrojů. Pro registraci využijte rozlišení na jednotlivce či skupiny (skupiny jsou pro nás 4 a více osob:-). Základní časovou jednotkou je jeden 120minutový blok.

skupinová registrace

tzn. třídy, skupiny, týmy… do 36 osob; u ZŠ doporučujeme od 5. ročníku výše

Pro skupinové rezervace zejm. v případě školních skupin a tříd využívejte přednostně PÁTKY v časech od 9.00 do 15.00 h.

Ve výjimečných případech lze po telefonické domluvě zarezervovat i jiný termín.

Registrace jednotlivci

tzn. 1- 3 osoby

Pro registrace jednotlivců / skupin do 3 osob přednostně využívejte dny ÚTERÝ, STŘEDA, ČTVRTEK v časech od 14.00 do 20.00 h.

Ve výjimečných případech lze po telefonické domluvě zarezervovat i jiný termín, včetně sobot 9.00-14.00 h.

odpovědná osoba

Lucie Dohnalová

expert pro DigiLab

dohnalova@icuk.cz

tel.: + 420 605 534 482

Chystáme pro vás

Pravidelně jednou v měsíci pro vás chystáme události, které se budou vztahovat k digitální dílně – vzdělávací workshopy, zaškolení na přístroje… Chystané akce najdete zde. Zůstaňte ve střehu. 😉

O Digilabu

Sdílená digitální dílna DigiLab je pilotní projekt realizovaný v rámci projektu Smart Akcelerátor pro Ústecký kraj III. Společně jej realizují Inovační centrum Ústeckého kraje a Fakulta strojního inženýrství Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Pilotní provoz DigiLabu slouží k ověření konceptu sdílené infrastruktury, během něhož budou identifikovány technologie pro následující vybudování rozsáhlejší Laboratoře robotiky a testování (LART) v rámci Transformačního centra ÚK.

Hrazeno z projektu Smart akcelerátor pro Ústecký kraj III., registrační číslo CZ.02.01.02/00/22_009/0004316


Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Přejít nahoru