Festup

SEDMÝ ROČNÍK FESTIVALU STARTUPŮ klepe na dveře a nabízí opět unikátní program

14. 10. 2022

Studenti, nadšenci do podnikání a začínající podnikatelé by měli zpozornět. Ve čtvrtek 20. října proběhne již sedmý ročník festivalu startupů Festup. Festival je tradičně postavený na inspirativních příbězích podnikatelů z kraje, interaktivních workshopech, bezplatných konzultacích s experty z různých oblastí a atraktivním doprovodném programu.

Program festivalu začíná v 9 hodin workshopem Michaely Flamíkové na téma Instagram jako prodejní nástroj. O půl hodiny později začne série čtyř podnikatelských příběhů. Jeden z prvních českých podcasterů Dan Tržil, který pochází z Ústí, poodhalí, jak a jestli se tvorbou podcastů dá uživit. Dopoledne bude pokračovat workshopem Ondřeje Čejky z Czechitas s názvem „Ženy v IT“ a podnikatelský příběh Evy Čejkové, jmenovkyně Ondřeje, o podpoře a pomoci ženám v podnikání.

Dalším z podnikatelských příběhů bude fenomén současné gastronomie služba Qerko, kterou představí jeden ze zakladatelů a CEO společnosti Lukáš Kováč. O rozjezdech podnikání v oblasti zdraví a kosmetiky bude mluvit jednatelka a zakladatelka společnosti Nobilis Tilia z Krásné Lípy Adéla Zrubecká. Třetí, poslední workshop, v režii Robina Langera z P-PINK je určen všem, kterým sice chybí podnikatelský nápad, ale naopak nechybí jim chuť podnikat.

„Festup je akce, která má mladé lidi pro podnikání nadchnout. Naučit je, že své nápady a sny mohou opravdu realizovat, třeba jako podnikání a že to jde i během studií. My z ICUK jim v tom umíme pomoct, například díky našemu programu Startup Go!,“ přibližuje Martin Mata, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje. Tři workshopy a čtyři podnikatelské příběhy budou probíhat v eventových prostorách Inovačního centra Ústeckého kraje až do 15 hodin.

Paralelně s workshopy a podnikatelskými příběhy budou pro podnikatele v odpoledních hodinách probíhat konzultace s experty, a to formou individuálních půlhodinových schůzek. Se šesti experty z řad obchodu, financí, grafiky, psychologie, marketingu a dotačních programů je možné sjednat schůzku pomocí online formuláře, a pak stačí přijet a osobně si jednotlivá témata s daným expertem rozebrat.

Tento ročník slibuje pestrý a zábavný doprovodný program. Po celou dobu bude možné nahlédnout do mobilní behaviorální laboratoře z FSE UJEP, vyzkoušet si veslařský simulátor od startupu Rowingo, vítěze soutěže Startup Go Grill, či nahlédnout pod pokličku zábavných a zážitkových aktivit firmy Aktivity Nadohled. Doprovodný program nabídne i stánek plný pokusů a experimentů katedry chemie UJEP, stánek s prezentací dronů, nebo skutečné podcastové studio s možností stát se hostem tohoto studia. Vítání návštěvníků festivalu obstará jako v předchozích letech humanoidní robotka Rubby. Kompletní program najdete na www.festup.cz, nebo na webu www.icuk.cz. Akce je pro návštěvníky zcela zdarma, nutná je jen registrace na workshopy a konzultace. Festup se koná ve čtvrtek 20. října 2022 od 9.00 do 15.00 v sídle ICUK na Velké Hradební v Ústí nad Labem.

Akce je podpořena z projektu „Smart akcelerátor pro Ústecký kraj I+“.

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru