Naše služby

Tento formulář vám umožní vybrat typ služby a konkrétní službu

Nejprve vyberte typ služby, poté zvolte konkrétní službu a klikněte na tlačítko "Zobrazit službu"

×
02/05/2024
| Reference

UJEP/ČVUT – VALEO

projekt výzkumu bezpilotního řízení aut
ICUK v roce 2017 domluvil a rozběhl výzkumný projekt globálního dodavatele autonomních systémů řízení společnosti Valeo a Fakulty sociálně-ekonomické UJEP v Ústí nad Labem. Projekt spočíval ve zpracování a anotaci videozáznamů pořízených z vozidel a v následné validaci anotace sloužící pro vývoj autonomního (bezpilotního) řízení aut. Na projektu se z velké části podíleli studenti středních a vysokých škol. Projekt byl několikrát i díky kvalitě odváděné práce ze strany firmy prodloužen. V lednu 2020 si jej převzala pod patronát Fakulta dopravní ČVUT v Děčíně, která se dlouhodobě věnuje výzkumu a vzdělávání v oblasti udržitelné mobility.
124

NOVÝCH PRACOVNÍCH MÍST

-

CESTA S ICUK k úspěchu

  • v iniciační fázi projektu zajištění vstupních kapacit a kontinuální podpora náborové kampaně (nábor až 150 studentů!)
  • díky spolehlivosti a kvalitě odváděné práce svěřuje firma Valeo týmu postupně také vyhodnocování kvality práce dalších středisek.
  • projekt přinesl do regionu ročně několik desítek pracovních míst převážně pro studenty a představoval nejvyšší komerční zakázku pro FSE UJEP v řádu desítek milionů ročně.
  • projekt otevřel téma autonomní mobility v regionu a stál u zrodu dalších projektů pro její možný výzkum a rozvoj v Ústí nad Labem (studie proveditelnosti pro testovací polygony, virtuální testovací polygon, 5G pro 5 měst…).
„Sdílení znalostí a dovedností a zpětná vazba mezi klíčovými pracovníky nás dovedla ke kvalitě, kterou nemělo žádné jiné anotační středisko. Tím jsme získali významnou konkurenční výhodu vedoucí k udržení pozice a získání nových projektů. ICUK nám pomohl nejvíce ve vstupní fázi rychlého rozjezdu projektu a následně znamenal i důležitý support při nabírání personálních kapacit.“
Petr Achs, manažer projektu UJEP-Valeo, oblast vývoje autonomních systémů řízení