Rowingo

Prototypování produktu na FSI šetří měsíce práce

3. 8. 2022

Nejdříve svůj produkt kutili doma v dílně. Poté si prošli podnikatelským inkubátorem ICUK a díky němu navázali spolupráci s Fakultou strojního inženýrství (FSI) UJEP. Nyní využívají zázemí FSI k prototypování jejich produktu a jak sami říkají, tato spolupráce je posunula o míle daleko a ušetřila měsíce práce. Řeč je o startupu (a výherci soutěže StartUp Go Grill) Rowingo, který vyvíjí veslařský trenažer.

,,Na FSI se nám výborně pracuje s plně vybavenou dílnou obsahující soustruh, frézku, pásovou pilu a sloupovou vrtačkou. Musíme říct, že za ty týdny spolupráce už jsme využili všechny přístroje. V případě, že si nevíme s něčím rady, máme možnost se zeptat. Personál FSI je nám ve všem nápomocný, za což jsme velice vděční a značně nám to pomáhá při urychlení vývoje našeho veslařského simulátoru. Do dílen máme téměř neomezený vstup, cítíme se, jak kdyby jsme byli součástí univerzity.” říká Matouš Kostomlatský z Rowingo.

Máte produkt pro který potřebujete vyvinout určitou část? A nebo zkrátka nemáte vybavení, abyste se do prototypování vůbec pustili? Stačí se nám ozvat na wedlich@icuk.cz a my vám rádi pomůžeme.

Newsletter

NEURON PRO VAŠE PODNIKÁNÍ A INOVACE

Jednou měsíčně přináší novinky i inspiraci z oblasti podnikání, inovací i výzkumu a vývoje nejen z Ústeckého kraje, informuje o aktivitách a službách ICUK a je zároveň platformou pro naše partnery a příznivce.

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
EU a MŠMT
Útecký kraj
UJEP
Hospodářská komora
Přejít na začátek