#INOVACE VE VZDĚLÁVÁNÍ

Vzdělávání

REALIZOVANÉ PROJEKTY

METODA STAGES

Zvýšení kreativity a matematického myšlení na školách

Projekt STAGES izraelského mentora talentů Ophera Brayera je zaměřen na rozvoj kreativity a matematického myšlení u žáků ZŠ. ICUK pomohl projekt rozběhnout a otestovat na devíti školách primárně v Ústeckém kraji, nasazen však byl i na školách v Praze, Mnichově Hradišti a Hořicích.

Metodu rozvíjející analytické myšlení, kombinatoriku a kreativitu zároveň v několika tisících cvičeních z oblastí hry na hudební nástroj, karate, kresby, geometrie atp. vyzkoušelo téměř 1000 dětí a byly proškoleny desítky pedagogů; ti nejlepší pak získali certifikaci pro školení dalších pedagogů.

Metoda Stages i díky pomoci ICUK získala v roce 2019 akreditaci MŠMT.

ROBOT RUBBY PEPPER

Robotický tandemový učitel

Smyslem projektu s názvem Robot jako tandemový učitel, pomocník a asistent žáků a učitele je otestovat zapojení humanoidních robotů jako tandemových učitelů (vzdělávání 4.0 / „co-bots“) do výuky na českých školách. Pilotní nasazení proběhlo na podzim roku 2019 na ZŠ Neštěmická.

Na projektu se podílejí ZŠ Neštěmická v Ústí nad Labem, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně (fakulty pedagogická a přírodovědecká), České vysoké učení technické, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, město Ústí nad Labem, Ústecký kraj a ICUK.

Projekt směřuje do programu ÉTA Technologické agentury ČR.

VIDEA K PROJEKTU STAGES

Zkušenosti učitelů s metodou STAGES
Lucie Marková

Opher Brayer o metodě STAGES

Zkušenosti učitelů s metodou STAGES
Martin Lána

Zkušenosti učitelů o metodě STAGES
Ivana Kopřivová

Zkušenosti učitelů o metodě STAGES
Hana Kořenská

Nell Watson o metodě STAGES

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru