#INOVACE VE VZDĚLÁVÁNÍ

PRAXE V INOVATIVNÍCH FIRMÁCH

PROPOJUJEME STUDENTY SŠ A VŠ S PARTNERY A FIRMAMI Z NAŠEHO KRAJE, KTERÉ NABÍZÍ ALTERNATIVNÍ A ZAJÍMAVÉ PRAXE.

Hledáš zajímavou praxi u mladých a dynamických podniků?

Jsi firmou z Ústeckého kraje a hledáš mladé a nadané studenty?

TAK jsi na správnéM místě!

PRO STUDENTY
STŘEDNÍCH
ŠKOL

Jednou z povinností většiny středních škol v České republice je povinná praxe. Praxe u studentů středních škol je často první odbornou zkušeností studentů. Našim cílem je Vám představit rozvíjející firmy, které mohou nabídnout široké množství moderních přístupů.

Snažíme se praxe dělat jednoduše a efektivně, aby Vás případná byrokracie příliš nezatěžovala.

Nejčastější forma praxí je souvislá praxe (2-4 týdny ročně) v případě specifický požadavků na praxí Vám dokážeme také vyjít vstříc.

PRO STUDENTY
VYSOKÝCH
ŠKOL

Různé formy předmětů, stáží a praxích na vysoké škole vytváří mnohem širší pole možností a aktivit. Převážně se zaměřujeme na krátkodobé praxe v trvání přibližně jednoho měsíce.

Naším cílem je ve spolupráci s firmami a institucemi v Ústeckém kraji vytvořit seznam projektů, které budou studenti vysokých škol řešit. Jedná se o krátké projekty s praktickým využitím, které si zadávají sami společnosti nebo instituce.

V případě zájmu nás kontaktuje se zprávou, která témata Vás zajímají. Několik týdnů před zahájením praxí bude uspořádané setkání studentů a mentorů, kde si následně mentoři vyberou řešitele projektů.

PRO FIRMY
Z ÚSTECKÉHO
KRAJE

Hledáte šikovné mladé a nadané studenty, možná budoucí kolegy?

Chcete přispět i vy k zvyšování kvality absolventů středních a vysokých škol v Ústeckém kraji a nabídnout zajímavou praxi, kde nebudou studenti jen překládat papíry v archivu nebo nosit poštu?

Pokud jste dynamickou firmou a můžete nabídnout zajímavé praxe, tak se nebojte ozvat. Rádi vás navštívíme a vše osobně probereme.

Není přeci nic lepšího a jednoduššího, jako si “vychovat” budoucí kolegy ještě v době jejich studií.


SPOLUPRÁCE

CreatiCom a stážisté

Radek Miškovský a Martina Štimová (CreatiCom), Vít Provazník (stážista OA)

„V květnu tohoto roku měla společnost CreatiCom možnost přivítat mezi sebou tři stážisty z Obchodní akademie. Studenti poznali prostředí mladé firmy, která každým dnem roste a rozvíjí se na poli online marketingu, web developmentu a copywrightingu. Zakusili práci v open space, poznali základy digitálního marketingu a komunikovali s account managery našich projektů. Práce studenta Vítka Provazníka se nám natolik líbila, že jsme jej oslovili na dlouhodobou spolupráci. Jsme rádi, že můžeme Vítka přivítat v našem týmu:-)“


REFERENCE

Eliška Kolbingerová

studentka Obchodní akademie a jazykové školy v Ústí nad Labem

„Dveře nových možností se mi v rámci ICUK otevřeli u REVITAL SOLUTIONS. Na své praxi jsem měla příležitost vyzkoušet si účetní programy a naučila jsem vypracovávat právní spisy. Pohledávkové oddělení mi rozšířilo znalosti v oblasti ekonomiky a ukázalo mi ta nejlepší řešení finanční problematiky, která se hodí v každodenním životě.”“

Vít Provazník

student Obchodní akademie a jazykové školy v Ústí nad Labem

„Praxe sjednaná Inovačním centrem pro mě byla velmi přínosná. Díky tomu, že jsem měl stáž v jednom se start-upů jsem zjistil, jak to chodí v začátcích podnikání a získal tak cenné zkušenosti. Firma mi nakonec nabídla pracovní pozici v oblasti Copywritingu, kterou jsem s radostí přijal. Inovační centrum Ústeckého kraje, z. s. můžu pro jejich zodpovědný a profesionální přístup k realizaci praxe jen doporučit.“


Na koho se obrátit?

Daniel Trnka
manažer projektu

Jste student a hledáte praxi?

Jste firma a chcete nabídnout praxi studentům?

Chcete se zeptat cokoliv k praxi?

Kontaktujte Dana: trnka@icuk.cz

Newsletter

NEURON PRO VAŠE PODNIKÁNÍ A INOVACE

Jednou měsíčně přináší novinky i inspiraci z oblasti podnikání, inovací i výzkumu a vývoje nejen z Ústeckého kraje, informuje o aktivitách a službách ICUK a je zároveň platformou pro naše partnery a příznivce.

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
EU a MŠMT
Útecký kraj
UJEP
Hospodářská komora
Přejít na začátek