Bylo to první kolo podnikatelského inkubátoru ICUK, a to včetně jeho zakončení veřejnou prezentací startupů Startup Go Grill, které vyhrál projekt Virtualizace V&V. Projekt, který se zabýval tvorbou virtuálních prohlídek a virtuální reality. Jak se aktuálně startupu daří? Zeptali jsme se Pavla Víta, který za celým projektem stojí.

Pavle, jak vás ovlivnila koronavirová pandemie?

Řekl bych, že je to tak 50:50. Dočasně jsme pozastavili spolupráci s několika klienty, kteří v souvislosti s pandemií nemají dostatečné finanční prostředky pro zajištění služeb. A naopak vzrostla poptávka po tvorbě nových webových stránek, na které se poslední dobou nejvíce orientujeme. Konkrétně se jedná o tvorbu e-shopů, které se pro obchody aktuálně staly jediným prodejním kanálem.

Museli jste změnit firemní strategii?

Nevím, jestli lze mluvit o úplné změně strategie. Spíše jsme se zamysleli nad tím, co už umíme a jak to využít v dané situaci. Webové stránky jsou pro nás alfa a omega. A když jsme viděli, jaký problém mají školy s přesunem výuky do online prostředí, neváhali jsme a využili naše dovednosti k tomu, abychom naprogramovali prostředí, kde by to pro ně bylo jednodušší. A tím vznikl pro nás nový projekt Online Školák.

Dokážeš nám projekt popsat? O co konkrétně v něm jde?

Aplikace slouží jako webový prostor, ve kterém má škola možnost sdílet s žáky své vlastní učební materiály, osnovy, úkoly a testy a studenti je pak mohou stáhnout či vyplňovat online z pohodlí domova. Aplikace je rozdělena na dvě role. Učitel a Student.

 

Hlavní myšlenka byla udržet celý systém co nejjednodušší, aby se učitelé, ředitelé, rodiče a žáci dokázali v prostředí správně orientovat. Připadalo nám totiž, že některé systémy, které se aktuálně používají, nemyslí na uživatele. Tomu jsme se chtěli vyhnout.

Běží už nějaké testování produktu?

Ano, konkrétně nám aplikace úspěšně běží na Základní škole Všehrdově 1 v Lovosicích. A v jednání jsou další školy.

Vidíš v této krizi další potenciální příležitosti?

Poptávka po online službách a tvorbě webových stránek se během dvou měsíců značně zvýšila a ukazuje se, jak důležitý je online prostor. Proto nechceme usnout na vavřínech a  aktivně pracujeme na mnoha novinkách – propracovaná e-shopová řešení a online vzdělávání.

Pavle, díky za tvůj čas a přejeme mnoho úspěchů.