Příjem žádostí o kreativní vouchery začíná od 12. června, ICUK pomůže s koordinací

8. 6. 2023

Od pondělí 12. června bude možné posílat žádosti o Kreativní vouchery z Ministerstva kultury, které jsou určeny malým a středním podnikům pro zvýšení inovativnosti a konkurenceschopnosti v oblasti kreativních řešení jejich produktů i služeb.

Prostřednictvím výzvy může jakýkoliv malý a střední podnik (MSP) získat peněžitou podporu ve formě voucheru na produkty a služby v oblasti kultury a kreativity. Výzva se zaměřuje na zefektivnění prezentace, vzhledu nebo funkčnosti produktu či služby MSP/žadatele. Jedná se například o oblast či aktivitu jako architektura, interiérový design, film, video, IT a komunikační technologie, PR, online marketing, produktový design a další.

Postup je velice jednoduchý: v Celostátní galerii kreativců si MSP vybere vhodného kreativce, s nímž připraví návrh spolupráce. Následně MSP podá žádost o Kreativní voucher prostřednictvím dotačního portálu Ministerstva kultury a po schválení žádosti realizuje projekt dle schváleného záměru. Kreativci, kteří chtějí nabízet svoje služby, se musí sami zapsat do Celostátní galerie kreativců.

Kreativní vouchery jsou jednoduchým nástrojem podpory firem v oblasti, která hraje častokrát klíčovou roli při jejich prezentaci. To mnohdy ovlivňuje rozhodování při výběru produktů a služeb u jejich zákazníků. Firmy tak díky voucherům získají příležitost být více konkurenceschopné a inovativní.

Pro bližší informace firmám a kreativcům je k dispozici kolega Michal Nejedlý (nejedly@icuk.cz) anebo je najdete na stránkách Ministerstva kultury ČR.

Zdroj: mkcr.cz/kreativni-vouchery-cs-2634 a kreativni.uk/kreativni-vouchery-z-narodniho-planu-obnovy-jsou-tu/

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru