ICUK Podcast

#Nový start

Nový start je začátek a každý začátek je příležitost – dělat věci nově, lépe, s energií, zápalem. Každý začátek má v sobě kouzlo očekávání, snění a vizí. Je to ta nejlepší část. Nový start není pro každého, musíte chtít, mít vůli, touhu i vizi, nový start je pro aktivní lidi, kteří to dokáží. A právě takové si chceme zvát do nového videoformátu ICUK Podcast #Nový start a budeme se jich ptát, jak se jim na severu, v našem regionu žije, podniká, bádá, studuje…

Máte tip na hosta? Napište nám! >>

klein@icuk.cz

nejnovější díl

Josef Beneš – zakladatel Stavario (dříve Vím o všem)

Chcete se dozvědět, jak vypadá život startupisty za oponou mediálních výstupů a oslavou úspěchů? Jak se říká, za každým úspěchem přes noc stojí několik let práce. O úspěchu se všichni rádi baví. Ale co ty roky předtím? Je to vždycky taková procházka, jak to na první pohled vypadá? Jaké je to opravdu stavět startup?! O tom jsme se bavili se zakladatelem jednoho z nejúspěšnějších startupů u nás na severu Čech – Stavario (dříve Vím o všem).

Kde nás můžete vidět/poslouchat

Archiv dílů

Ivan Němec – fotograf a popularizátor architektury

Fotograf a popularizátor architektury Ivan Němec je totální profesionál, který se do svého díla dokáže plně ponořit. A i díky těmto vlastnostem získal ve světě fotografie a architektury světový věhlas. Svým aktuálním projektem v Terezíně se nechal natolik pohltit, že se do místa dokonce dočasně přestěhoval. A co ho dostalo? Terezín je celosvětově známé místo, je ale známé jako bývalé židovské ghetto, koncentrační tábor. Tahle negativní nálepka překrývá ale fakt, že je jedinečné také svou architekturou. Jenže nikdo v něm (zatím) nechce žít. Co s tím? Právě o tom jsme si povídali s Ivanem Němcem v dalším dílu našeho podcastu.

Zpověď startupistů z našeho podnikatelského inkubátoru ICUK

Jan Wedlich, manažer podnikatelského inkubátoru ICUK, vyzpovídal naše startupy. Jaká byla jejich cesta k podnikání? Co je nejvíce brzdilo? A co by doporučili lidem, kteří se teprve odhodlávají k rozjezdu svého podnikání? Dozvíte se v dalším dílu našeho ICUK PODCAST.

prof. Pavla Čapková – vědkyně PřF UJEP, výzkum nanotechnologií

Ústecký kraj je nano. V oboru nanotechnologií tu působí zajímavé firmy, ale především se na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně vedou zajímavé a aplikované výzkumné projekty. Jednou z nejvýznamnějších osobností oboru je profesorka Pavla Čapková z Přírodovědecké fakulty UJEP. Povídali jsme si mimo jiné o tom, že nanotechnologie jsou perspektivní obor, který Ústeckému kraji může významně pomoci. Nemáme třeba řešení „ústeckých“ pachů náhodou pod nosem?

Luděk Hodic, jednatel PULS investiční

Jednatel společnosti Puls Luděk Hodic to ale dal, s přehledem. Jak dostane česká dceřiná společnost důvěru od své německé matky pro vlastní výzkum? S jakými inovacemi se pravidelně účastní Inovační firmy Ústeckého kraje? Jak pomohli s vývojem plicního ventilátoru CoroVent a jak pomáhá chomutovský výrobce pulsních napájecích zdrojů v regionu?

Michal Čížek, majitel a CEO Samohyb

Do dalšího dílu podcastu #NovýStart jsme si pozvali majitele a CEO firmy SAMOHYB, Michala Čížka. Firma SAMOHYB získala 2. místo v soutěži o nejvíce inovativní firmu Ústeckého kraje za rok 2020 v kategorii MSP.

Tomáš Riese, zakladatel VirginGrip

Tomáš Riese je lezec, bydlí v Tisé u Ústí nad Labem, a má firmu VirginGrip, na výrobu špičkových lezeckých chytů…

Steffen Neumann, novinář, Sächsische Zeitung, LandesEcho

Steffen Neumann je korespondent Sächsische Zeitung pro Severní Čechy a šéfredaktor LandesEcho, německý novinář, který mluví skvěle česky. …

Sestřih ze startupového festivalu Festup 2021 aneb příběhy podnikání.

“Na nic nečekejte, pojměte to jako startup, vezměte váš produkt pod paží a zkuste ho prodat. Ten pravý čas je teď, teď, teď…,” říká v jednom z celkem 7 krátkých rozhovorů s hosty Festupu Jaroslav Voldřich z firmy Trihorse.

Jan Hawelka – spolumajitel Lagarto café

V jednom z titulků v Hospodářských novinách se píše, že “Kdyby každý kraj měl svého Jana Hawelku, bylo by to pro Česko dobře”. A my si to po rozhovoru s Honzou myslíme také! Honza ve svých 21 letech začal budovat svou síť kaváren Lagarto a dnes patří mezi největší gastro podnikatele u nás na severu. Jaké byly jeho začátky? Kde se inspiroval? Jaké to je si vzít úvěr v bance v mladém věku a poprvé se postavit na plac? Nemohli jsme také neprobrat téma Covid vs. gastro – jak tuto situaci zvládají v Lagartu?

Jan Kvasnička – podnikatel a ředitel spolku Kult

Kultura je taky byznys, krásný, ale pěkně tvrdý. Své o tom ví Jan Kvasnička, podnikatel a ředitel spolku Kult, který už více než 20 let vozí do Ústí nad Labem špičkové české i zahraniční divadlo, stojí za projektem divadla ve vlaku na Švestkové dráze s názvem Kredenc anebo kdysi zakládal legendární hudební klub Cirkus. Vedle kulturních aktivit má ale také vlastní firmu Decibar, přinášející technologické řešení pro inventuru na baru, takže oba “byznysy” může porovnat. O bombě v Ústí, dotacích, kulturní politice a magii divadla v dalším rozhovoru našeho podcastu.

Podcast připravují

Ondřej Klein

Ondřej Klein

ICUK

klein@icuk.cz

Petr Vít

Petr Vít

ICUK

vit@icuk.cz

Miroslav Oros

Miroslav Oros

AirZone.TV, Studio Hradební

miroslav@cumulus.cz

Podcast #Nový start je realizován díky podpoře projektu Podpora a rozvoj inovačního prostředí v Ústeckém kraji II, CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_055/0014194.