Archiv podcastů

ICUK Podcast #NovýStart: Petr Chládek – JIC

Jihomoravské inovační centrum (JIC) slaví letos 20 let své existence. V České republice vzniklo jako první a stalo se u nás průkopníkem vytváření podnikatelského a inovačního prostředí (tzv. inovačního ekosystému). Dnes je JIC nejvíce respektovaným inovačním centrem, ke kterému ostatní agentury pro podporu inovací vzhlíží, inspirují se jím. V jeho čele od roku 2017 stojí Petr Chládek, který na JIC dříve působil jako manažer pro regionální inovační strategii.


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Kristýna Audi Turynová

Z malé facebookové komunity pro maminku až k jedné z nejstahovanějších aplikací zdarma u nás. Jak se z malé radosti vytvořené pro maminku může stát skvělý byznys? Jaké je žít nomádským stylem života? A kolik času na telefonu denně stráví zakladatelka Úžasných míst?


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Markéta Baginská

Otevřenost, upřímnost a potřeba pomáhat ženám ji dovedla až k založení firmy. Nyní má pod sebou více jak 900 žen, kterým pomáhá jít za svým cílem. A daří se jí to. Markéta se od malička věnovala sportu. Působila jako fitness a kondiční trenérka. Právě sport ji naučil cílevědomosti, disciplíně a vytrvalosti. Chuť pomáhat a tvořit komunitu ji nakonec přivedla k založení firmy Podnikání pro holky, kde podporuje ženy, dává jim odvahu a jistotu udělat první podnikatelské kroky. Zároveň je social media expert, business mentor a tvoří podcasty. Kde na to všechno bere energii? Jak si dokáže zorganizovat čas? Jaký byl podnikatelský začátek a jak se dá ukočírovat 900 žen? 


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Filip Matějka

Po létech pokusů a omylů vyrazil na trh s oblečením z nejpevnějšího materiálu na planetě. Filipovi stačilo zhlédnout pouze jedno video o grafenu – nejpevnější nerostné surovině a bylo rozhodnuto. Grafen má obrovský potenciál v oblasti výroby textilu. Je vysoce mechanicky odolný, má tepelnou vodivost, je rychleschnoucí, materiál disponuje vysokou hodnotou UV ochrany, je antibakteriální a udržitelný. Nová vlna v textilním průmyslu byla na světě. Jak k tomu všemu došlo, co předcházelo výrobě, jaké komplikace můžou nastat při práci s grafenem a jak se to dá ze začátku výroby všechno finančně zvládnout?


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Jiří Henych, chemik, AV ČR, UJEP

Ústecký kraj #Je to chemie. Chemie má u nás úctyhodnou tradici, a to nejen kvůli know-how celé řady firem, ale stále více i díky excelentnímu výzkumu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Hostem podcastu #Nový start byl zástupce mladé generace chemiků a jeden z držitelů prestižního ocenění pro mladé vědce do 35 let – Jiří Henych, vědecký pracovník Ústavu anorganické chemie AV ČR […]


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Petr Hlaváček a Vladan Hruška

Ústecký kraj je průmyslový region! Je to negativní nálepka, za kterou se máme stydět? A nebo slavná tradice na kterou můžeme být hrdí a příležitost do budoucna? O tom jsme se bavili s odborníky na regionální rozvoj v našem dalším díle podcastu #Nový Start.


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Bronislav Převrátil, Chart Ferox

“Inovace bez realizace je halucinace. Pokud budete jen vybírat t nápady a ruku v ruce nepůjde realizace, tak ty lidi si jednoho dne řeknou, že ti nahoře tam jen hrají nějakou hru, aby se poplácali, kolik toho vybrali” – to jsou slova Bronislava Převrátila v našim dalším díle podcastu #NovýStart.


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Filip Molčan – GOODSAILORS

Hostem podcastu #NovýStart byl Filip Molčan. Podnikatel žijící v horách, ranger chránící jeden z našich nejkrásnějších Národních parků v ČR, hiker, “gramař”, digitální geek, který si ujíždí na Twitteru, autor newsletteru Z LESA, startupista ze Sillicon Valley, mentor v podnikatelských inkubátorech (včetně toho od ICUK), propagátor vzdělávání mladých lidí o technologiích, aktivní správce svého osobního brandu, tester života bez chytrého mobilu…a takhle […]


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Pavel Šumera st. – jednatel Hennlich s.r.o.

Litoměřická společnost Hennlich slaví letos 100 let od svého založení. Před 31 lety ji do Československa “vrátil” její současný jednatel Pavel Šumera, st. Z původně obchodní společnosti vyrostl dnes zejména díky jeho pracovitosti a tahu na branku inovativní výrobní podnik s evropskou působností, v němž česká pobočka přerostla zahraniční matku a hraje ve skupině prim. A právě díky síle české pobočky, […]


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Jan Kvasnička – podnikatel a ředitel spolku Kult

Kultura je taky byznys, krásný, ale pěkně tvrdý. Své o tom ví Jan Kvasnička, podnikatel a ředitel spolku Kult, který už více než 20 let vozí do Ústí nad Labem špičkové české i zahraniční divadlo, stojí za projektem divadla ve vlaku na Švestkové dráze s názvem Kredenc anebo kdysi zakládal legendární hudební klub Cirkus. Vedle kulturních aktivit má ale […]


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Josef Beneš – zakladatel Stavario (dříve Vím o všem)

Chcete se dozvědět, jak vypadá život startupisty za oponou mediálních výstupů a oslavou úspěchů? Jak se říká, za každým úspěchem přes noc stojí několik let práce. O úspěchu se všichni rádi baví. Ale co ty roky předtím? Je to vždycky taková procházka, jak to na první pohled vypadá? Jaké je to opravdu stavět startup?! O tom jsme se […]


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Jan Hawelka – spolumajitel Lagarto café

V jednom z titulků v Hospodářských novinách se píše, že “Kdyby každý kraj měl svého Jana Hawelku, bylo by to pro Česko dobře”. A my si to po rozhovoru s Honzou myslíme také! Honza ve svých 21 letech začal budovat svou síť kaváren Lagarto a dnes patří mezi největší gastro podnikatele u nás na severu. Jaké byly jeho začátky? Kde se inspiroval? […]


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Sestřih ze startupového festivalu Festup 2021 aneb příběhy podnikání.

“Na nic nečekejte, pojměte to jako startup, vezměte váš produkt pod paží a zkuste ho prodat. Ten pravý čas je teď, teď, teď…,” říká v jednom z celkem 7 krátkých rozhovorů s hosty Festupu Jaroslav Voldřich z firmy Trihorse. Sledujte další díl ICUK Podcast #NovýStart.


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Ivan Němec – fotograf a popularizátor architektury

Fotograf a popularizátor architektury Ivan Němec je totální profesionál, který se do svého díla dokáže plně ponořit. A i díky těmto vlastnostem získal ve světě fotografie a architektury světový věhlas. Svým aktuálním projektem v Terezíně se nechal natolik pohltit, že se do místa dokonce dočasně přestěhoval. A co ho dostalo? Terezín je celosvětově známé místo, je ale známé jako bývalé židovské […]


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Zpověď startupistů z našeho podnikatelského inkubátoru ICUK

Jan Wedlich, manažer podnikatelského inkubátoru ICUK, vyzpovídal naše startupy. Jaká byla jejich cesta k podnikání? Co je nejvíce brzdilo? A co by doporučili lidem, kteří se teprve odhodlávají k rozjezdu svého podnikání? Dozvíte se v dalším dílu našeho ICUK Podcast #NovýStart.


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: prof. Pavla Čapková – vědkyně PřF UJEP, výzkum nanotechnologií

Ústecký kraj je nano. V oboru nanotechnologií tu působí zajímavé firmy, ale především se na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně vedou zajímavé a aplikované výzkumné projekty. Jednou z nejvýznamnějších osobností oboru je profesorka Pavla Čapková z Přírodovědecké fakulty UJEP. Povídali jsme si mimo jiné o tom, že nanotechnologie jsou perspektivní obor, který Ústeckému kraji může významně pomoci. Nemáme třeba řešení „ústeckých“ […]


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Luděk Hodic, jednatel PULS investiční

Jednatel společnosti Puls Luděk Hodic to ale dal, s přehledem. Jak dostane česká dceřiná společnost důvěru od své německé matky pro vlastní výzkum? S jakými inovacemi se pravidelně účastní Inovační firmy Ústeckého kraje? Jak pomohli s vývojem plicního ventilátoru CoroVent a jak pomáhá chomutovský výrobce pulsních napájecích zdrojů v regionu? Sleduje další z dílů ICUK Podcast #NovýStart.


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Michal Čížek, majitel a CEO Samohyb

Do dalšího dílu ICUK Podcast #NovýStart jsme si pozvali majitele a CEO firmy SAMOHYB, Michala Čížka. Firma SAMOHYB získala 2. místo v soutěži o nejvíce inovativní firmu Ústeckého kraje za rok 2020 v kategorii MSP.


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Steffen Neumann, novinář, Sächsische Zeitung, LandesEcho

Steffen Neumann je korespondent Sächsische Zeitung pro Severní Čechy a šéfredaktor LandesEcho, německý novinář, který mluví skvěle česky. … Sledujte naše díly ICUK Podcast #NovýStart.


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Tomáš Riese, zakladatel VirginGrip

Tomáš Riese je lezec, bydlí v Tisé u Ústí nad Labem, a má firmu VirginGrip, na výrobu špičkových lezeckých chytů… Podívejte se na další ICUK Podcast #NovýStart.


Podívat se

KDE NÁS MŮŽETE VIDĚT / POSLOUCHAT

YOUTUBE
GOOGLE PODCASTS
APPLE
Partneři
Přejít nahoru