#zajímavosti ze světa podnikání a inovací

Novinky, success stories a podcasty

Překročit svůj vlastní limit a nebrzdit tak byznys

20. 9. 2023

Podnikání je multidisciplinární obor. Musíte ovládat oblast, ve které podnikáte, mít znalosti v účetnictví, znát zákony, umět mluvit s lidmi a být jim dobrým leaderem, musíte také být skvělým obchodníkem a projektovým manažerem a především musíte mít jasnou vizi. V neposlední řadě musíte zvládat stres a ustát ten tlak. Podnikání není jednoduché. A není potřeba si hrát na nepřemožitelného a všeznalého. Ba naopak z našich …


Podívat se

Další novinky

Během mateřské dostala nápad, nyní řídí svoji firmu s ambicí expandovat do zahraničí. Další příběh firmy podpořené ICUK

16. 8. 2023

Programy pro podnikatele od Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK) absolvovala už více než stovka firem. Málokterá z nich má ale tak dlouhý a dalo by se říci i věrný příběh, který začal a stále pokračuje v koordinaci s Inovačním centrem. Jedná se o firmu Mamavis healing care s.r.o., která prošla ještě jako OSVČ Martina Štefanková podnikatelským inkubátorem od ICUK, vyhrála veřejné grilování ústeckých startupů Startup Go Grill, získala ocenění jako 3. nejvíce inovativní firma Ústeckého kraje za rok 2019, využívá mentorský program Platinn pro rychlejší obchodní růst, a také vyhrála soutěž IBM Firmu roku 2022 Ústeckého kraje.


Podívat se

Další success stories

ICUK Podcast #NovýStart: Jiří Henych, chemik, AV ČR, UJEP

3. 7. 2023

Ústecký kraj #Je to chemie. Chemie má u nás úctyhodnou tradici, a to nejen kvůli know-how celé řady firem, ale stále více i díky excelentnímu výzkumu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Hostem podcastu #Nový start byl zástupce mladé generace chemiků a jeden z držitelů prestižního ocenění pro mladé vědce do 35 let – Jiří Henych, vědecký pracovník Ústavu anorganické chemie AV ČR …


Podívat se

Další podcasty


Novinky

ICUK členem další mezinárodní komunity, zaměřující se na udržitelnost a inovace

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) posouvá svoje služby a projekty opět dál. V uplynulých dnech se stalo součástí Hubs4Circularity, což je evropská komunita, která propojuje aktéry z průmyslu, regionů, měst a výzkumné a vývojové organizace, které mají zájem sdílet znalosti, zkušenosti, nástroje a materiály, aby jednotlivé regiony rychleji naplňovaly cíle klimatické neutrality do roku 2050. Výhody členství lze rozdělit do tří …


Podívat se

Mise českých inovačních center ve Švédsku: Další krok k posilování mezinárodní spolupráce

Na začátku září se konala mise zástupců českých inovačních a transferových center do Švédska za účasti náměstka ministra zahraničních věcí Jiřího Kozáka. Cílem této mise bylo setkání s klíčovými aktéry švédského inovačního ekosystému, včetně předních zástupců švédských univerzit, nejaktivnějších investorů do startupů, a také českých vědců, kteří úspěšně působí ve Švédsku. Tato mise poskytla českým inovačním centrům jedinečnou …


Podívat se

Success stories

Ústecký startup HuráLiga podpořený ICUK dnes pořádá 1500 zápasů po Evropě týdně

Dokážete si to sami představit. Jste sportovní typ, který si jde rád zahrát např. tenis. Ale ne vždy se najde parťák. A tak hledáte po kamarádech a známých. Přihlásit se do klubu není cesta. Nechcete takový závazek. Kde ale najít protihráče? Ideálně takového, který bude hrát na stejné úrovni jako vy? Odpověď nabízí ústecký startup HuráLiga, který před několika lety prošel podnikatelským inkubátorem od Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK) a expandoval nejen v rámci ČR, ale také do sousedních zemí. 


Podívat se

SOCIÁLNÍ AGENTURA – příběh neziskovky, která uspěla v tržním prostředí

Přes 20 let řeší zaměstnanost osob se zdravotním postižením a jejich uplatnění na trhu práce. Když před pár lety začali také nabízet své služby jako zaměstnanecký benefit pro firmy, nikdo z nich nečekal, že jim budou velké firmy doslova klepat na dveře. Svou firemní Help linkou objevili díru na trhu. A jak už to tak bývá, velká příležitost může mít svá rizika. I proto se tehdy ředitel ústecké neziskové organizace Sociální agentura Jaromír Licek a koordinátorka firemních Help linek Barbora Rychtaříková obrátili na Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK), aby využili mentorské služby programu Platinn.


Podívat se

PODCASTY

ICUK Podcast #NovýStart: Petr Hlaváček a Vladan Hruška

Ústecký kraj je průmyslový region! Je to negativní nálepka, za kterou se máme stydět? A nebo slavná tradice na kterou můžeme být hrdí a příležitost do budoucna? O tom jsme se bavili s odborníky na regionální rozvoj v našem dalším díle podcastu #Nový Start.


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Bronislav Převrátil, Chart Ferox

“Inovace bez realizace je halucinace. Pokud budete jen vybírat t nápady a ruku v ruce nepůjde realizace, tak ty lidi si jednoho dne řeknou, že ti nahoře tam jen hrají nějakou hru, aby se poplácali, kolik toho vybrali” – to jsou slova Bronislava Převrátila v našim dalším díle podcastu #NovýStart.


Podívat se

KDE NÁS MŮŽETE VIDĚT / POSLOUCHAT

YOUTUBE
GOOGLE PODCASTS
APPLE

PODCASTY PŘIPRAVUJÍ

Ondřej Klein
ICUK
klein@icuk.cz
Petr Vít
ICUK
vit@icuk.cz
Miroslav Oros
AirZone.TV, Studio Hradební
miroslav@cumulus.cz

Podcast #Nový start je realizován díky podpoře projektu Podpora a rozvoj inovačního prostředí v Ústeckém kraji II, CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_055/0014194.

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru