#zajímavosti ze světa podnikání a inovací

Novinky, success stories a podcasty

Nejlepší začínající firmou podnikatelského inkubátoru ICUK se letos stal Noxem. Jejich chytrá krabička zefektivňuje výrobu

1. 12. 2023

Podnikatelský inkubátor Inovačního centra Ústeckého kraje každoročně dává svým absolventům z řad začínajících firem příležitost prezentovat své projekty před odbornou porotou a veřejností. Populární akce, při které mají startupy na svou prezentaci jen 5 minut, se letos pořádala už podesáté. Jejím vítězem se stala firma Noxem z Bystřan u Teplic s chytrou krabičkou pro zefektivnění výroby podniků, která si odnesla i cenu …


Podívat se

Další novinky

Ústecký startup vyřešil “veslování na suchu”, má objednávky od špičkových sportovců ze světa

11. 10. 2023

Jeho babička byla policistka. Jeho táta je policista. Jeho nejlepší kamarád je policista. Takhle nějak začínají akční filmy. A naprosto stejně začíná příběh Matouše Kostomlatského, jen jako veslaře. Jsou koníčky, které si nevybíráte a tak Matouš zdědil své hobby po rodičích a začal veslovat. Venkovní sport má tu nevýhodu, že přijde-li zima (a ona vždy přijde), nemáte kde trénovat. Což vášnivého veslaře a trenéra veslařské mládeže štvalo. A tak začal pracovat na řešení, které by tuto pauzu odstranilo. A tím vznikl startup Rowingo.


Podívat se

Další success stories

ICUK Podcast #NovýStart: Petr Chládek – JIC

30. 11. 2023

Jihomoravské inovační centrum (JIC) slaví letos 20 let své existence. V České republice vzniklo jako první a stalo se u nás průkopníkem vytváření podnikatelského a inovačního prostředí (tzv. inovačního ekosystému). Dnes je JIC nejvíce respektovaným inovačním centrem, ke kterému ostatní agentury pro podporu inovací vzhlíží, inspirují se jím. V jeho čele od roku 2017 stojí Petr Chládek, který na JIC dříve působil jako manažer pro regionální inovační strategii.


Podívat se

Další podcasty


Novinky

Inovační centrum Ústeckého kraje a Stipendijní fond Renesance společně podpořily talenty

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) ve spolupráci se Stipendijním fondem Renesance, založeným Martinem Hausenblasem, ústeckým podnikatelem a patriotem, podpořily čtyři talentované žákyně z Ústeckého kraje. Tato iniciativa, zaměřená na rozšíření příležitostí pro mladé talenty, bude od příštího roku nabízet finanční podporu desítkám žáků a studentů. V pondělí 27. listopadu se konalo setkání s podpořenými žákyněmi, zástupci Ústecké komunitní nadace, Gymnázia …


Podívat se

Národní síť inovačních center Ynovate posiluje. Nově do ní vstupuje i Pardubický kraj

Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje (RRA PK) vstupuje do národní sítě inovačních center Ynovate. Pardubický kraj se tak stává v pořadí devátým krajem České republiky, který má v síti své zastoupení. Aktivity v rámci Ynovate bude RRA PK realizovat ve spolupráci s manažery dceřiné organizace – Pardubického podnikatelského inkubátoru, z.ú. (P-PINK). Organizace mohou pro rozvoj místních startupů, malých a středních firem nově využívat prověřenou síť špičkových byznysových expertů i dalších regionů České republiky.


Podívat se

Success stories

Během mateřské dostala nápad, nyní řídí svoji firmu s ambicí expandovat do zahraničí. Další příběh firmy podpořené ICUK

Programy pro podnikatele od Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK) absolvovala už více než stovka firem. Málokterá z nich má ale tak dlouhý a dalo by se říci i věrný příběh, který začal a stále pokračuje v koordinaci s Inovačním centrem. Jedná se o firmu Mamavis healing care s.r.o., která prošla ještě jako OSVČ Martina Štefanková podnikatelským inkubátorem od ICUK, vyhrála veřejné grilování ústeckých startupů Startup Go Grill, získala ocenění jako 3. nejvíce inovativní firma Ústeckého kraje za rok 2019, využívá mentorský program Platinn pro rychlejší obchodní růst, a také vyhrála soutěž IBM Firmu roku 2022 Ústeckého kraje.


Podívat se

Ústecký startup HuráLiga podpořený ICUK dnes pořádá 1500 zápasů po Evropě týdně

Dokážete si to sami představit. Jste sportovní typ, který si jde rád zahrát např. tenis. Ale ne vždy se najde parťák. A tak hledáte po kamarádech a známých. Přihlásit se do klubu není cesta. Nechcete takový závazek. Kde ale najít protihráče? Ideálně takového, který bude hrát na stejné úrovni jako vy? Odpověď nabízí ústecký startup HuráLiga, který před několika lety prošel podnikatelským inkubátorem od Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK) a expandoval nejen v rámci ČR, ale také do sousedních zemí. 


Podívat se

PODCASTY

ICUK Podcast #NovýStart: Kristýna Audi Turynová

Z malé facebookové komunity pro maminku až k jedné z nejstahovanějších aplikací zdarma u nás. Jak se z malé radosti vytvořené pro maminku může stát skvělý byznys? Jaké je žít nomádským stylem života? A kolik času na telefonu denně stráví zakladatelka Úžasných míst?


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Markéta Baginská

Otevřenost, upřímnost a potřeba pomáhat ženám ji dovedla až k založení firmy. Nyní má pod sebou více jak 900 žen, kterým pomáhá jít za svým cílem. A daří se jí to. Markéta se od malička věnovala sportu. Působila jako fitness a kondiční trenérka. Právě sport ji naučil cílevědomosti, disciplíně a vytrvalosti. Chuť pomáhat a tvořit komunitu ji nakonec přivedla k založení firmy Podnikání pro holky, kde podporuje ženy, dává jim odvahu a jistotu udělat první podnikatelské kroky. Zároveň je social media expert, business mentor a tvoří podcasty. Kde na to všechno bere energii? Jak si dokáže zorganizovat čas? Jaký byl podnikatelský začátek a jak se dá ukočírovat 900 žen? 


Podívat se

KDE NÁS MŮŽETE VIDĚT / POSLOUCHAT

YOUTUBE
GOOGLE PODCASTS
APPLE

PODCASTY PŘIPRAVUJÍ

Ondřej Klein
ICUK
klein@icuk.cz
Petr Vít
ICUK
vit@icuk.cz
Miroslav Oros
AirZone.TV, Studio Hradební
miroslav@cumulus.cz

Podcast #Nový start je realizován díky podpoře projektu Podpora a rozvoj inovačního prostředí v Ústeckém kraji II, CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_055/0014194.

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru