#zajímavosti ze světa podnikání a inovací

Novinky, success stories a podcasty

Příjem žádostí o kreativní vouchery začíná od 12. června, ICUK pomůže s koordinací

8. 6. 2023

Od pondělí 12. června bude možné posílat žádosti o Kreativní vouchery z Ministerstva kultury, které jsou určeny malým a středním podnikům pro zvýšení inovativnosti a konkurenceschopnosti v oblasti kreativních řešení jejich produktů i služeb. Prostřednictvím výzvy může jakýkoliv malý a střední podnik (MSP) získat peněžitou podporu ve formě voucheru na produkty a služby v oblasti kultury a kreativity. Výzva se zaměřuje na zefektivnění prezentace, vzhledu nebo …


Podívat se

Další novinky

Vyměnil stabilitu v korporátu za nejistotu v podnikání

18. 5. 2023

Patnáct let budujete svou kariéru v mezinárodním korporátu. Daří se vám, dostáváte na starosti větší projekty s ještě většími rozpočty. Vrchol je již blízko. Jenže pak se s kamarádem v hospodě v Tisé bavíte na téma lezeckých chytů. Oba jste vášniví lezci. Opustit zlatou klec a pustit se do vlastního podnikání je krok, který chce obrovskou odvahu. A někdy jde spíše o emoční rozhodnutí než racionální. Zakladatel firmy VirginGrip, Tomáš Riese, odvahu našel. A přestože jeho začátky nebyly vůbec jednoduché a sáhl si na dno, dokázal, že když máte vášeň k tomu, co děláte, nic vás nezastaví.


Podívat se

Další success stories

ICUK Podcast #NovýStart: Petr Hlaváček a Vladan Hruška

31. 3. 2023

Ústecký kraj je průmyslový region! Je to negativní nálepka, za kterou se máme stydět? A nebo slavná tradice na kterou můžeme být hrdí a příležitost do budoucna? O tom jsme se bavili s odborníky na regionální rozvoj v našem dalším díle podcastu #Nový Start.


Podívat se

Další podcasty


Novinky

Karlovarský BYZNYS MIXER se blíží

Připravte se na největší podnikatelskou konferenci v Karlovarském kraji! Ve čtvrtek 15. června 2023 se od 9 do 22 hodin v hotelu Dvorana uskuteční již druhý ročník Karlovarského BYZNYS MIXERu, který nabídne bohatý program pro začínající i ostřílené podnikatele. Mezi množstvím zajímavých přednášek a workshopů se v programu objeví i úspěšné osobnosti, mimo jiné například europoslankyně Martina Dlabajová s poutavou přednáškou o Evropě jako …


Podívat se

Jak podpořit udržitelný rozvoj Ústeckého kraje? Žáci a studenti ukázali v soutěži hned několik cest

Podpora regionálních zemědělců a výrobců potravin, využití srážkové vody na střechách panelových domů, oživení veřejného parku v Teplicích nebo opatření proti plýtvání s jídlem ve školních jídelnách. Tyto a řada dalších nápadů žáků a studentů základních škol a víceletých gymnázií a středních škol byla oceněna v soutěži Swiss Cleantech – Změna začíná s tebou! Všichni finalisté, kterých bylo nakonec třináct, vyhověli nejlépe podmínkám otevřené soutěžní výzvy a věnovali se aktuálním problémům v Ústeckém kraji. A nabídli udržitelná řešení, která mohou s podporou zřizovatelů škol nebo samospráv přerůst v aktivity s celostátním významem.


Podívat se

Success stories

ePultik: Prezentovat nápad před porotou byla jízda a obrovský stres

Je nám jasné, co si budete myslet. Není to další Rohlík.cz? To ukáže jen čas. Každopádně projekt ePultik.cz, který založili dva kamarádi, Šimon Brož a Robert Gulyas, s přehledem ovládl veřejné grilování startupů – Startup Go Grill 2022. S přehledem proto, že obsadili 1. místo, ale získali také cenu diváků. Cíl projektu je vcelku jednoduchý – podpora lokálních farmářů …


Podívat se

Martin Richter: ChatGPT je nečekaný budíček pro kreativní profese

Kreativní vzdělávání je jedním z našich projektů. A jako u každého projektu, nejsme v tom sami. Jedním z partnerů kreativního vzdělávání je firma Aignos Martina Richtera zabývající se příležitostmi i riziky využívání umělé inteligence. K té jej přivedl Karel Čapek – ano, čtete správně. A společně s kolegou Ondřejem Hráchem začali pracovat na tvorbě vzdělávacích materiálů, které budou sloužit studentům a žákům k pochopení a především rozvinutí dovedností v oblasti umělé inteligence. Jak vypadají takové workshopy? Co na to říkají samotní studenti? A co definuje náš postoj k AI?


Podívat se

PODCASTY

ICUK Podcast #NovýStart: Bronislav Převrátil, Chart Ferox

“Inovace bez realizace je halucinace. Pokud budete jen vybírat t nápady a ruku v ruce nepůjde realizace, tak ty lidi si jednoho dne řeknou, že ti nahoře tam jen hrají nějakou hru, aby se poplácali, kolik toho vybrali” – to jsou slova Bronislava Převrátila v našim dalším díle podcastu #NovýStart.


Podívat se

ICUK Podcast #NovýStart: Filip Molčan – GOODSAILORS

Hostem podcastu #NovýStart byl Filip Molčan. Podnikatel žijící v horách, ranger chránící jeden z našich nejkrásnějších Národních parků v ČR, hiker, “gramař”, digitální geek, který si ujíždí na Twitteru, autor newsletteru Z LESA, startupista ze Sillicon Valley, mentor v podnikatelských inkubátorech (včetně toho od ICUK), propagátor vzdělávání mladých lidí o technologiích, aktivní správce svého osobního brandu, tester života bez chytrého mobilu…a takhle …


Podívat se

KDE NÁS MŮŽETE VIDĚT / POSLOUCHAT

YOUTUBE
GOOGLE PODCASTS
APPLE

PODCASTY PŘIPRAVUJÍ

Ondřej Klein
ICUK
klein@icuk.cz
Petr Vít
ICUK
vit@icuk.cz
Miroslav Oros
AirZone.TV, Studio Hradební
miroslav@cumulus.cz

Podcast #Nový start je realizován díky podpoře projektu Podpora a rozvoj inovačního prostředí v Ústeckém kraji II, CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_055/0014194.

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru