Projekty začínajících firem z Ústeckého kraje se 26. dubna utkají o přízeň odborné poroty a investorů. Na veřejnou prezentaci se chystají především projekty z podnikatelského inkubátoru Startup Go od Inovačního centra Ústeckého kraje. V otevřené kategorii se ale utkají i začínající podnikatelé z celého regionu, kteří se chtějí ukázat veřejnosti.

Akce, která se koná v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, bude ve stylu populárního televizního pořadu Den D. V něm se podnikatelé snažili získat svého investora. Také na Startup Go Grill budou mít přihlášení podnikatelé jen krátký čas na to, aby přesvědčili porotu a investory, že právě jejich podnikatelský nápad je nejlepší a stojí za další investici.

 „Pro dva nejlepší projekty z podnikatelského inkubátoru máme připravené ceny, které jim pomohou k rozvoji jejich podnikání. V kategorii otevřené veřejnosti, kde můžou prezentovat i firmy, které neprošly našim podnikatelským inkubátorem, je hlavní cenou tzv. volná vstupenka do tohoto vzdělávacího programu. V něm mimo jiné získají přístup k naší široké síti mentorů, kteří jim pomohou v akceleraci jejich podnikání, “ říká organizátorka akce Startup Go Grill Tereza Váňová.

Na veřejné prezentaci firem z podnikatelského inkubátoru se můžete těšit na IT projekty Huráliga.cz, která spojuje amatérské sportovce, anebo Vím o všem, které pomáhá stavebním firmám s efektivnějším řízením staveb. Dalšími projekty jsou např. Bellyboo, firma vyrábějící doplňky k oblečení pro těhotné ženy. Projekt Desky pro prcky, kde zakladatel hledal tak dlouho tu správnou hračku pro své děti, až se rozhodl ji vyrobit sám, anebo firma LIPA Design, která se pustila do ruční výroby luxusních dřevěných kabelek.

Kategorie otevřená veřejnosti

Soutěžit nebudou ale jen začínající firmy z podnikatelského inkubátoru. „Pokud máte v Ústeckém kraji začínající firmu do 3 let a chcete získat cennou zpětnou vazbu od poroty i potenciálních zákazníků, vyhrát zajímavé ceny anebo si udělat PR, přihlaste se nám do kategorie otevřené podnikatelské veřejnosti,“ zve na akci, která v baru Činoherního studia začíná večer od 19.00 hodin, Tereza Váňová z Inovačního centra Ústeckého kraje.

Večerem provede Aleš Vlk, šťavnaté hamburgery na kolečkách přiveze a ugriluje Petr Kuneš a hudebně podkreslí Janek Chlad. Večer je pro veřejnost zdarma, po registraci zde.