Naše služby

Tento formulář vám umožní vybrat typ služby a konkrétní službu

Nejprve vyberte typ služby, poté zvolte konkrétní službu a klikněte na tlačítko "Zobrazit službu"

×
20/05/2024
| Články

Na ICUK dorazila stovka kreativních středoškoláků, podpořili jsme jejich podnikavost

Ve čtvrtek 16. května se v prostorách Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK) uskutečnil první ročník festivalu “Creative Minds” pro středoškoláky. Nosným tématem byla kreativita ve všech směrech a oblastech. Festival byl založen na interaktivních workshopech a přednáškách. Žádné obyčejné sezení a poslouchání; naopak, vlastní aktivita, iniciativa a hlavně kreativita!

Akce nabídla padesát workshopů pro menší skupiny účastníků, a byla doplněna dalšími zajímavými aktivitami. „Vyzkoušeli jsme pro nás nový formát vzdělávací akce. Žákům jsme dali možnost, aby si sami vybrali workshopy, které je zajímají, a sami se na ně přes aplikaci přihlásili. Cílem bylo, aby rozvíjeli svoji kreativitu a učili se nové věci v těch oblastech, které je skutečně zajímají. A to se povedlo,“  řekl po akci ředitel ICUK Martin Mata.

Workshopy probíhaly v menších skupinách od čtyř do pětadvacet účastníků, zaměřeny byly na podporu podnikavosti jako důležité schopnosti pro kariérní alternativu v podobě podnikání v budoucnosti. Největší zájem byl o Design Thinking, práce i prezentace na sociálních sítích, 3D tisk a fotografie. Nechyběly ani dovednosti podporující podnikavost v oblastech vlastní prezentace, kreativity a neurografiky. Nezapomnělo se ani na pedagogy a školní doprovod, pro který byly připraveny tři workshopy na téma AI ve výuce, Jak na zajímavou prezentaci a propojení psychologického účinku přírody ve vzdělávání. 

Akce se účastnilo bezmála 120 žáků z pěti středních škol Ústeckého kraje: Gymnázia Jateční, Evropské obchodní akademie Děčín, Hotelové školy, obchodní akademie a střední průmyslové školy Teplice, Gymnázia Kadaň a VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ Most.

První ročník interaktivního festivalu byl úspěšný a žáci jej hodnotili velmi pozitivně. Už teď se těšíme na další festival v roce 2025, kterého nosné téma prozradíme až koncem tohoto roku. Festival Creative Minds byl podpořen z projektu Region univerzitě, univerzita regionu, registrační číslo CZ.10.02.01/00/22_002/0000210.