Mise českých inovačních center ve Švédsku: Další krok k posilování mezinárodní spolupráce

12. 9. 2023

Na začátku září se konala mise zástupců českých inovačních a transferových center do Švédska za účasti náměstka ministra zahraničních věcí Jiřího Kozáka. Cílem této mise bylo setkání s klíčovými aktéry švédského inovačního ekosystému, včetně předních zástupců švédských univerzit, nejaktivnějších investorů do startupů, a také českých vědců, kteří úspěšně působí ve Švédsku.

Tato mise poskytla českým inovačním centrům jedinečnou příležitost pro výměnu zkušeností a nápadů se svými švédskými protějšky. Je to další krok směrem k posilování vztahů mezi Českou republikou a Švédskem v oblasti inovací a podnikání.

Zástupci mise se zúčastnili slavnostního otevření Pavilonu – prostoru určenému pro české podnikatele v areálu Velvyslanectví České republiky v srdci Stockholmu. Tento Pavilon nabízí českým podnikatelům místo, kde mohou pořádat schůzky se svými švédskými partnery a organizovat vzdělávací a společenské akce.

Pro ICUK je výsledkem mise navázání intenzivní spolupráce se švédskými institucemi, a přenos znalostí a metodik, které dále rozšíří služby ICUK Global zejména pro malé a střední firmy a začínající podnikatele z Ústeckého kraje.  

Foto: Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu a ICUK

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru