Naše služby

Tento formulář vám umožní vybrat typ služby a konkrétní službu

Nejprve vyberte typ služby, poté zvolte konkrétní službu a klikněte na tlačítko "Zobrazit službu"

×
10/01/2024
| Články

KREATIVNÍ VOUCHERY SE SPUSTÍ V ÚNORU

Kreativní voucher je finanční nástroj, který je určen k podpoře spolupráce mezi malými a středními podniky (MSP) a poskytovateli služeb v kulturních a kreativních odvětvích. Cílem je posílit inovativní potenciál a konkurenceschopnost MSP prostřednictvím kreativních řešení. V minulém roce tento nástroj podpořil mnoho projektů a pro jeho úspěch pokračuje i v roce 2024.

ak to funguje v praxi? Pokud patříte mezi malé a střední podniky (MSP), můžete skrze tzv. kreativní vouchery získat financování na produkty nebo služby v oblasti kultury a kreativity (KKO). K tomu slouží KKO Komunikační platforma kreativnicesko.cz, kde zájemci najdou vše potřebné o KKO a o tomto novém finančním nástroji.

Dále bude na webu přidána Celostátní galerie kreativců, což je databáze kreativních dodavatelů. Z té si zájemci mohou vybrat kreativce, na jehož služby pak mohou uplatnit kreativní voucher. Kreativci se do galerie mohou přihlásit skrze jednoduchý online formulář. Zájemci je pak vybírají a filtrují podle regionů nebo oboru. Kreativci, kteří v galerii nejsou, nebudou moci čerpat dotace.

Jaké aktivity nebo oblasti lze financovat kreativními vouchery? Tato výzva se soustředí na oblasti, které zlepšují prezentaci, vzhled nebo funkčnost produktu/služby uchazeče. Je kladen důraz na spolupráci mezi uchazečem a kreativcem, přičemž uchazeč by měl být během procesu také aktivní. 

Termín otevření dotačního portálu a možnost podání žádosti je naplánováno na 1. 2. 2024, a to pouze do konce února (29. 2. 2024.).
Více informací najdete na: https://mk.gov.cz/vyzva-0461-2024-kreativni-vouchery-ii-2024

Na všechny odpovědi vám odpoví Příručka jako pomůcka žadatelům o kreativní voucher. Pro konzultace je vám také k dispozici kolega Michal Nejedlý.