Devět talentovaných jihokorejských studentů IT ze střední školy Kyungju Business High School dorazilo minulý týden do Ústí nad Labem. Na tříměsíční pracovní stáže nastupují do ústeckých společností Adler, Rabiav, děčínského Chart Feroxu a také na Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně. Získají tak potřebnou praxi a pomůžou vykrýt nedostatek IT specialistů v regionu.

Jde o završení projektu, který se společností K-SMART PROJECT pomohlo letos začátkem března rozběhnout Inovační centrum Ústeckého kraje a agentura CzechInvest. Pracovní stáže korejských studentů v Ústeckém kraje se realizují v rámci projektu Global Internship Programme a podpořilo je rovněž město Ústí nad Labem.

 „Program má na korejské straně velkou podporu, a to přímo od jihokorejské vlády, která jej zčásti financuje. Jsme rádi, že jsme zde v Ústí nad Labem našli vstřícné partnery,“ říká Hyunwoo Lee ze společnosti K-SMART PROJECT.

„Vnímáme potřeby firem v regionech po kvalifikované pracovní síle, IT obor je jedním z nich, a proto jsme rádi podpořili tento projekt. Do budoucna budeme v této oblasti rozvíjet spolupráci i s dalšími podniky v kraji, “ doplňuje ředitelka regionální pobočky agentury CzechInvest Alena Hájková.

Snažíme se do regionu lákat talenty, podpořit jeho větší internacionalizaci. Vyšly nám vstříc skvělé firmy z regionu a univerzita. Pokud se projekt osvědčí, rádi budeme pokračovat i v dalších oborech. V ideálním případě se může rozvinout mezi firmou a studentem dlouhodobější spolupráce a IT specialista zde může začít pracovat na stálo,“ říká manažerka projektu Lucie Podrápská z Inovačního centra Ústeckého kraje.