Firma Vím o všem vyvíjí aplikaci, která přináší efektivní řízení malých, středních, ale i velkých podniků. Pomáhá řešit problémy většiny firem, jako je například docházka, skladová a majetková evidence, expirace dokumentů, revizí a faktur, export reportů, online stavební deník a další. My jsme zakladatele firmy Josefa Beneše a jeho tým vyzpovídali na futuristickém veletrhu Future Port Prague 2019

Josefe, jak se aktuálně daří projektu Vím o všem?

Poslední měsíce se nám začalo dařit. Prodeje stoupají, aktuální měsíc jsme měli nárůst tržeb o 600 % a následující měsíce také naznačují růst. Noví klienti se nám ozývají sami. Máme schůzky s poslanci, kteří podporují zavedení online stavebního deníku do nového stavebního zákona. V portfoliu máme firmy o deseti zaměstnancích, ale i firmy jako Metrostav.

Jaké jsou před tebou teď aktuální výzvy?

Aktuálně se snažíme otestovat zahraniční expanzi na Slovensko, abychom se připravili na větší trhy. Ověřujeme tak naše schopnosti a jestli naše řešení je univerzální pro všechny země. A ukazuje se, že ano. Po měsíci máme na Slovensku 5 firem a všechny řeší ty stejné problémy. Podařilo se nám dostat do programu CzechStarter. Na což nás dobře připravil inkubátor od ICUK, kterého jsme se účastnili. Úspěch v něm nám pomohl v tom, že nás vybrali i do programu CzechStarter. Čerpáme teď tak skoro 1 milion korun na mentory, právní služby, marketing.

Jak hodnotíš takovéto veletrhy (Future Port Prague 2019)
z pohledu startupu, který zde vystavuje?

Byla to pro nás zajímavá zkušenost. Portfolio návštěvníků bylo tak různorodé, že jsme si tam našli jak zákazníky naší aplikace, tak s námi komunikovali investoři. Ozvali se nám také zástupci banky, Google a novináři. Takže uvidíme časem, co z toho bude, ale příležitost to byla zajímavá.

Vývoj aplikace je finančně velmi náročný – máš za sebou
investora nebo popřípadě investora hledáš?

Aplikaci jsem financoval zejména ze svých úspor. Ale prodal jsem také všechny své nemovitosti, byty. Sám teď s rodinou bydlím na zahradní chatě 4 x 4 m. Také se mi povedlo díky aplikaci založit stavební firmu, na které testujeme nové funkce a postupy. Naši zaměstnanci se třeba snaží švindlovat a my se snažíme zamezovat tomu, aby tu možnost měli. Investora hledáme už delší dobu. Zájem určitě je, jak od fondů, z řad našich zákazníků, tak i soukromých investorů. Jen trochu vyčkáváme a snažíme se zvýšit hodnotu firmy. Je také náročné připravit všechny podklady pro investora, plány do budoucna …

S projektem Vím o všem jsi prošel podnikatelským inkubátorem ICUK a následně jsi vyhrál Startup Go Grill – jak při zpětném pohledu vnímáš účast v inkubátoru?

Určitě nám to hodně pomohlo. Už během programu jsme měli možnost se seznámit se zajímavými mentory, kteří nám zkrátili cestu. Sami bychom při oslovení spadli někam do SPAMU. A vlastní výhra byla pro nás velký posun. Často k tomu odkazujeme, a jak investoři, tak naši zákazníci na to hodně slyší. Získali jsme díky tomu i několik zákazníků, kteří přišli přímo proto, že se o naší výhře dozvěděli v médiích…

Jsou nějaké dovednosti, které jsi nabyl v rámci
inkubátoru a které dodnes využíváš?

Využíváme vše, čím jsme si v inkubátoru prošli. Osobně bych nejvíce vyzdvihl školení na prezentační dovednosti, kdy nám kluci z České spořitelny hodně poradili a naučili jak se na prezentaci připravit. Využíváme to všude. Investoři, veletrhy. Ale i jako obchodníci, když někde nabízíme naši aplikaci.

 

Více informací, včetně možnosti se přihlásit do podnikatelského inkubátoru StartUp Go, naleznete zde.