ICUK získal na pět let prestižní evropskou certifikaci, pomůže regionálním firmám v globálním rozletu

15. 6. 2023

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) úspěšně prošlo certifikačním procesem EBN a získalo na pět let členství a oprávnění užívat značku této prestižní evropské sítě inovačních a podnikatelských center EU|BIC. Do první ligy evropských inovačních center patří vedle ICUK jen další čtyři organizace z ČR. Firmám z regionu tak ICUK otevře přístup ke vzdělávání a partnerství špičkové světové úrovně.

Komplexní certifikační proces spojený s osobním auditem členů komise EBN absolvovalo Inovační centrum Ústeckého kraje v průběhu května. Licenci potvrzující nejvyšší standardy služeb pro ICUK převzal ve středu 14. června na mezinárodním kongresu EBN v Brně ředitel organizace Martin Mata:

„Příprava pro několikadenní audit EBN byla sice náročná, ale tu hlavní práci jsme odvedli už dávno před tím – naší několikaletou činností, kontinuálním rozvojem a jasnou vizí posouvat region a firmy k inovacím. Značku EU|BIC beru jako ocenění této práce respektovanou mezinárodní autoritou.“

EU|BIC představuje největší a nejprestižnější evropskou síť podnikatelských a inovačních center. Sdružuje více než 165 certifikovaných organizací a přidružených členů (kam nově spadá i ICUK), kteří poskytují služby pro více než 36 000 inovativních firem a podnikatelů z 35 zemí.

Certifikace a pětileté oprávnění pro ICUK znamená potvrzení nejvyšších standardů služeb pro podnikatele a přinese firmám z regionu nové možnosti a příležitosti na evropské i světové úrovni. Prostřednictvím ICUK získají přístup k exkluzivnímu oborovému vzdělávání, finančním nástrojům, novým partnerstvím a spolupráci se zákazníky a obchodními partnery na globálních trzích.

EBN | EU|BIC Innovation Community – Community of certified EU|BICs, the European Innovation Ecosystem

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru