ICUK společně s dalšími inovačními centry na misi v Bruselu

11. 10. 2023

V rámci podpory internacionalizace regionu proběhla ke konci září 2023 třídenní odborná stáž v Bruselu, které se zúčastnili ředitel ICUK Martin Mata a manažerka pro strategie Lucie Podrápská. Společně s dalšími vybranými inovačními centry z České republiky (Jihomoravské inovační centrum/INTEMAC a.s. a Inovační centrum Olomouckého kraje) se účastnili této zajímavé aktivity zaměřené na podporu inovací.

Jednalo se o první stáž tohoto druhu pro pracovníky inovačních center a inovačních infrastruktur v ČR, která byla zorganizovaná ze strany CZELO (Česká styčná kancelář pro vzdělávání a výzkum v Bruselu). V rámci stáže proběhlo představení aktivit CZELO v Bruselu, představení vybraných programů v oblasti vzdělávání a výzkumu, iniciativy New European Bauhaus a příležitostí ke spolupráci. Proběhlo několik setkání se zástupci evropských inovačních agend např. EISMEA, DG RTG, ERRIN, včetně představení Chytré specializace Slovinska, jako ukázka dobré praxe v oblasti regionálních inovačních strategií (RIS3).

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru