ICUK ocenil ukrajinské děti zapojené do výzvy „Zažij Ústecký kraj!“

16. 9. 2022

Ve středu 13. září proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů výzvy „Zažij Ústecký kraj!“ v prostorách ZŠ Stříbrnická, za přítomnosti zástupců Inovačního centra Ústeckého kraje, ředitele ZŠ Stříbrnická Mgr. Michala Ševcovice a sociální pedagožky Terezy Herbstové. Oceněny byly nejhezčí fotoknihy ukrajinských žáků základní školy, kteří se do výzvy zapojili.

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) připravilo výzvu „Zažij Ústecký kraj!“ pro ukrajinské žáky na konci června tohoto roku, do které se zapojila ZŠ Stříbrnická v Ústí nad Labem. Ukrajinští žáci dostali interaktivní publikaci s názvem „Zažij Ústecký kraj, kniha plná dobrodružství!“ od autora Martina Duška s padesáti nejhezčími a nejvýznamnějšími místy v Ústeckém kraji. Cílem výzvy bylo přiblížit ukrajinským dětem prchajícím před válkou kraj, ve kterém se usadili, a zpříjemnit jim jejich volný čas během prázdnin. Úkolem dětí bylo navštívit místa v Ústeckém kraji a do fotoknihy zaznamenávat svoje zážitky, fotografie, herbáře a vlastní popisky navštívených míst z výletů.

Z deseti fotoknih byly vybrané tři nejlepší, které zpracovali Anatolii Kovalenko (4. třída), Dominika Kreminets (3. třída) a Arsenii Dubinchenko (9. třída). Vítěz, deváťák Arsenii, získal kromě diplomu od ICUK i nový tablet. Přijel do Česka se svými rodiči a sestrou, s kterými navštívil téměř polovinu z padesáti míst, uvedených ve fotoknize.

Nejtěžší bylo naučit se nejdřív česky… Ze všeho nejvíc mi chybí kamarádi. Chtěl bych se vrátit na Ukrajinu, ale teď to nejde, musím zůstat tady.

V ICUK věříme, že naše výzva byla úspěšná a pomohla ukrajinským dětem a jejich rodinám hravou formou poznat region, ve kterém našli svoje nové působiště.

Arseniiovi srdečně gratulujeme k vítězství a přejeme, aby se mu splnilo přání, od příštího roku studovat obchodní akademii.

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru