Naše služby

Tento formulář vám umožní vybrat typ služby a konkrétní službu

Nejprve vyberte typ služby, poté zvolte konkrétní službu a klikněte na tlačítko "Zobrazit službu"

×
30/05/2024
| Články

ICUK a úspěšný projekt Rowingo na Ynovate Festu v olomouci

Největší festival inovací v českých a slovenských regionech Ynovate Fest se letos konal 23. a 24. května 2024 v Olomouci, přilákal více než dvě stě návštěvníků a nabídl bohatý program plný inspirativních přednášek, workshopů a soutěží.

Letošní ročník Ynovate festu byl zaměřen na startupy a život v nich a vytvořil tak ideální platformu pro sdílení nápadů a navazování nových obchodních kontaktů. Účastníci měli možnost zapojit se do interaktivních workshopů a panelových diskuzí vedených experty mj. na efektivitu, odolnost a wellbeing v praxi a sestavení si dokonalého pitchdecku pro investory.

Vrcholem festivalu byla soutěž startupů, kde se představilo deset top projektů z Česka a Slovenska. Jejím vítězem se stal slovenský startup iTranSys, nabízející optimalizaci dopravních procesů a plánování jízdních řádů s pomocí AI. Jejich řešení umí najít nejvhodnější trasy vozidel, snižovat náklady a zvyšovat spokojenost cestujících. iTransys tak díky vítězství čeká cesta na TechCrunch Disrupt 2024 do Silicon Valley, nejžádanější startupové destinace světa. Speciální cenu poroty si odnesl olomoucký projekt Pozemkov.cz, online vyhledávač a porovnávač pozemků v celé ČR.

Publikum si získala prezentace Rowingo, ojedinělého veslařského trenažeru pro vrcholové sportovce, zástupce Inovačního centra Ústeckého kraje, výherce Startup Go Grill 2022. Věrně veslařský pohyb kopírující simulátor Rowingo se v minulosti prezentoval již na Mistrovství světa ve veslování a letos si jej bude mít možnost vyzkoušet také široká veřejnost ve stanu ICUK na Olympijském festivalu u jezera Most během letních prázdnin. Projekt i festival přijeli podpořit i samotní zástupci Inovačního centra Ústeckého kraje, které je členem Ynovate sítě již od svého počátku. 

Ynovate Fest 2024 tak přinesl inspiraci pro další rozvoj a plánuje pokračovat v podpoře inovativních projektů a startupů, které mají potenciál pozitivně ovlivnit ekonomiku a životní prostředí. Příští ročník se díky vítězství iTranSys uskuteční na Slovensku.