GoodAccess – do třetice všeho dobrého

8. 8. 2022

Cloudová VPN do každé rodiny! A když ne rodiny, tak do každé firmy. Aneb GoodAccess míří do světa. A jak to tak už bývá, každá expanze potřebuje své finanční zdroje. A hledejte zdroje ve světě, kde zuří válka, akciové trhy padají a neustále se mluví o finančních krizích a bublinách. I přesto se to týmu kolem Michala Čížka (CEO GoodAccess), Pavlovi Kováčovi (manažer programu Platinn) a konzultantovi ze sítě mentorů Platinn povedlo!

O firmě GoodAccess jsme tu již několikrát psali. Snažíme se být nezaujatí, ovšem tuto firmu v Ústí nad Labem zkrátka nelze ignorovat. Daří se ji naplňovat to, jak obecně startupy vnímáme – rychlý růst, velké ambice, jednání s investory a skvělý a neotřelý produkt. A pro rychlou expanzi do světa potřebovalo GoodAccess najít finanční zdroje. A právě s tím pomohl program Platinn od Inovačního centra Ústeckého kraje a jeho poslední třetí fáze.

A protože pro třetí fázi programu Platinn měl Michal Čížek jasno (najít daný zdroj financování pro expanzi), zvolil si tak pro konzultace experta z finančního světa, Miloše Nekolu. A právě spolu dokázali po několika odmítnutích přesvědčit banky, že spolupráce s nimi se jim vyplatí “Bylo velmi obtížné komunikovat bankám náš záměr s růstovým potenciálem v této nejisté době. Jsem však přesvědčen, že se podařilo společným úsilím přesvědčit banku o garantovaných výnosech a připravit pro nás řešení, které odpovídá našim potřebám a pomůže nám k expanzi především do USA. Ve světě je běžné, že se kombinuje investice společně s bankovním financováním. V ČR na to banky nemají připravený produkt, proto tento krok byl a je z tuzemského pohledu velmi netradiční. říká Michal Čížek a dodává “bez konzultací s mentorem z Platinnu bychom neměli potřebné zkušenosti a nejspíš bychom se v celém procesu zasekli. Velké díky patří právě Pavlovi Kováčovi z ICUKu, který nám doporučil experta právě z oboru.”

“Kluci z GoodAccess jsou skvělý. Jedna věc je dostat se do třetí fáze mentorského programu – to značí, že fakt chcete nejen na firmě, ale i na sobě makat. Druhá věc je dokázat přesvědčit banky o této formě spolupráce a přitom vytvořit během jednání velmi přátelskou a přesto profesionální atmosféru.” komentuje úspěch GoodAccess Pavel Kováč.


PLATINN

PROGRAM ZAMĚŘENÝ NA RŮST OBCHODNÍHO A INOVAČNÍHO POTENCIÁLU MALÝCH A STŘEDNÍCH FIREM Z ÚSTECKÉHO KRAJE.

Program Platinn pomůže odhalit úzká hrdla vašeho podnikání, najít inovační příležitosti a realizovat změny vedoucí k rozvoji a růstu firmy. Je postavený na individuálním vedení některého z více než 150 špičkových expertů z celé ČR z nejrůznějších oblastí. Program využívá experty z nadnárodní síti Ynovate, která vznikla které propojením 8 center na podporu inovací. a které je ICUK členem.   

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru