Energetický nápoj, který dobyl svět, především skvělým marketingem. O tajích marketingové kuchyně Red Bullu povypráví šéf jeho PR a média oddělení Milan Formánek. To je podle organizátorů z Inovačního centra Ústeckého kraje jedním z hlavních lákadel festivalu startupů Festup, který se koná na půdě Pedagogické fakulty UJEP v úterý 22. října.

Přehlídku úspěšných startupů festival Festup zahájí ale jiná hvězda – humanoidní robotka Ruby Pepper. „Rubby je v Česku vůbec první robot nasazený do výuky na základní škole, a sám jsem zvědavý na první zkušenosti, které představí ředitelka ZŠ Neštěmická Marie Čápová. Je to ojedinělá inovace ve výuce, kterou jsme v našem kraji rádi podpořili,“ říká náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika, který spolu s rektorem Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Martinem Balejem poskytl akci záštitu.

Rubby pak za řečnickým pultem se svými tipy a zkušenostmi vystřídá zástupce globálně úspěšné firmy Nestlé Pavel Moravec a následně zakladatelka teplické Biorestaurace Zahrada Lucie Beyerová, šéfkuchařka se zkušenostmi ze zaoceánských lodí, která mohla vést pokračování populární kuchařské show Ano, šéfe.

O nejlepší startup

Festival startupů ale nepřinese jen příběhy úspěšných podnikatelů a expertů. Odpoledne čeká na návštěvníky třeba Hodina H – soutěžní prezentace vybraných přihlášených startupů před porotou.

Vítězný startup vyhraje ceny v hodnotě až 20 000 korun, určitě se ale může zviditelnit pro své zákazníky a třeba i získat partnery pro spolupráci, anebo investora, které pravidelně zveme,“ doplňuje Tereza Váňová z ICUK.

Soutěž o iPhone a rychlé rande s pracovními nabídkami

Vedle výstavní expozice a zajímavých přednášek čeká na studenty opět soutěž byznys nápadů, v které ti nejlepší budou moci vyhrát iPhone od partnera festivalu České spořitelny. Zájemci o podnikání a začínající podnikatelé si budou moci konzultovat své projekty se zkušenými mentory. A ti, co by rádi našli brigádu anebo rovnou práci v zajímavé firmě, se budou moci zúčastnit rychlého HR rande.

A co že je smyslem festivalu startupů Festup?

 „Chceme ukázat především studentům na vysokých a středních školách, ale i širší veřejnosti, že podnikání je především o realizaci vlastních snů a nápadů, svobodě, ale i odvaze. Věříme, že úspěšné příběhy, rady zkušených a možnost si vše osahat mohou mladé lidi nastartovat. My jim pak v našich programech můžeme pomoci s praktickou stránkou podnikání,“ vysvětluje Tereza Váňová, event manažerka Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK).

Festival Festup je zdarma na registraci na webu www.festup.cz.