Kopnout nohou do míče a dát gól umí snad každý, ale zkoušel to někdo pouhou myšlenkou? I to je Festup 2021, který se koná od 9 h. v úterý 19. října v sídle Inovačního centra Ústeckého kraje. Hlavním lákadlem festivalu jsou bezpochyby inspirativní podnikatelské příběhy, třeba o cestě jedné aplikace z Ústí nad Labem až před investory Airbus v Silicon Valley nebo o hračkách z Děčína, které dobyly celý svět. Organizátoři zkrátka opět vsadili na unikátní program, skvělé příběhy, interaktivní workshopy, nejlepší experty i tradiční pracovní tržiště.

Návštěvníky přivítá, jak je již zvykem, robotka Rubby. Chytrý humanoidní robot, který byl jako první robot v Česku nasazený do výuky na ústecké základní škole, zná celý program Festupu 2021 a dokáže o něm vtipně a neformálně povídat.

Dopoledne Festupu zahájí workshop o sociálních sítích Zuzana Vacurová z marketingové agentury CreatiCom, který vystřídá podnikatelský příběh zakladatele platformy tiktokuj.cz Davida Duce. Zároveň bude na programu již tradiční doprovodná událost HR rande, tedy rychlé 5minutové pracovní pohovory mezi zájemci a firmami, tentokrát v oblasti marketingu, IT, administrativy a kreativity.

Odpolední program bude ve znamení dalších třech podnikatelských příběhů a workshopu o reklamě. Úspěšný podnikatelský příběh, který boří všechny mýty o podnikání, odvypráví majitelka výrobny Family Bakery, zároveň jedna z top Podnikavých žen v ČR a nominantka na Začínající podnikatelku roku Jana Fišerová. „Každý úspěšný podnikatelský příběh z našeho kraje má za cíl motivovat a ukázat, že když je chuť, odvaha a pozitivní myšlení, podnikatelský sen se může stát skutečností. A my z ICUKu jsme připraveni pomoct takové sny plnit,” říká Martin Mata, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje. Následovat budou další příběhy dnes už mezinárodně známých podnikatelů z Ústeckého kraje Víta Musílka, zakladatele firmy Skychatters, o šikovné aplikaci pro cestovatele a Jaroslava Voldřicha, zakladatele firmy Trihorse, o úspěšných dřevěných hračkách. Druhý workshop festivalu si vezme na starost specialista na komunikaci a reklamu na sociálních sítích Petr Vít z Inovačního centra Ústeckého kraje.

V odpoledních hodinách budou paralelně probíhat konzultace s experty formou individuálních půlhodinových schůzek. Na výběr jsou experti na obchodní strategie a business plán, grafický design, marketing, osobní rozvoj či právo.

Pestrý doprovodný program je postaven zejména na zábavě a zapojení i dalších firem a institucí, které sídlí v ICUK Space Hradební. Svými konzultacemi se tak zapojí agentura CzechInvest, API nebo Technologická agentura ČR: Místní startup Edhance představí třeba aplikaci, která pomáhá učitelům digitálně vyučovat a dětem výuku milovat. Po celou dobu festivalu bude k dispozici již zmíněný myšlenkový fotbálek z Fakulty sociálně ekonomické UJEP, který zkrátka nelze nevyzkoušet. A celý program festivalu doplní nejen nahlédnutí do podcastového studia – Studio Hradební, ale i možnost se do live streamu rovnou zapojit.

V pořadí šestý ročník festivalu bude, na rozdíl od toho předchozího, opět prezenční formou. Koná se v úterý 19. 10. 2021 od 9.00 do 16.00 v sídle ICUK na Velké Hradební v Ústí nad Labem. Úplný program včetně registrace na kci najdete na www.festup.cz, nebo na webu icuk.cz.

Akce byla podpořena z projektu Podpora a rozvoj inovačního prostředí v Ústeckém kraji II, CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_055/0014194.

O Festupu:

Inovační centrum Ústeckého kraje pořádá každoročně startupový festival Festup, kde se kromě jiného prezentují podnikatelé z Ústeckého kraje svými úspěšnými příběhy a inspirují tím zejména studenty vysokých a středních škol a zájemce o podnikání k realizaci vlastních nápadů a odvaze začít plnit si podnikatelské sny. Inovační centrum jim svými programy může pomoci širokou škálou podpory, od konzultací, přes nastavení konkrétních podnikatelských plánů až po možnosti financování. Letošní šestý ročník festivalu Festup proběhne v úterý 19. října 2021 v prostorách Inovačního centra Ústeckého kraje od 9 h.