Evropské setkání tvůrců regionálních inovačních ekosystémů v Barceloně

11. 12. 2023

Barcelona je nejen krásné město, ale je to i jeden z hlavních evropských inovačních hubů s rozvinutým ekosystémem nejen pro startupy, ale i pro velký technologický byznys. Z obou těchto důvodů se zde konalo první celoevropské setkání regionálních týmů, které se věnují rozvoji inovačních ekosystémů. Z Česka zde byli zástupci Ministerstva průmyslu a kromě nás ještě kolegové z Jihomoravského inovačního centra.

Domlouvala se zejména spolupráce v rámci evropských hodnotových řetězců, tedy propojení výzkumných laboratoří s inovativními firmami, firemními poloprovozy s cílem škálovat technologie z laboratorního do reálného podnikového prostředí. Toto téma nás zajímá zejména z pohledu energetiky, vodíku, geotermálního výzkumu v Litoměřicích ale i skladování energie v menších firmách a obcích. Dobrý kontakt je také celoevropská platforma chemického průmyslu, která může pomoci s aplikací poznatků, které vznikají na Přírodovědecké fakultě a Fakultě životního prostředí UJEP. Firmy očekávají, že výzkum bude schopný připravit technologie do úrovně “čtvrt-provozních” demonstrátorů a pak se se společně postarají o vývoj až do úrovně prototypu. To by jistě pomohlo uplatnění našeho výzkumu, protože toto škálování se již nedá v podmínkách vysoké školy realizovat.

Akce se konala v reprezentačních prostorách obchodní komory Barcelony, jejím organizátorem byla S3 platforma DG Regio Evropské komise a hostitelem vláda regionu Katalánsko.

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru