Domů Archiv akcí Sociální podnikání JAK NA ENVIRO SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ
ICUK

Organizátor

ICUK
WORK SPACE / ICUK

Místo konání

WORK SPACE / ICUK
Velká Hradební 2800/54, Ústí nad Labem

Datum

01. 02. 2024
Události vypršely

Čas

13:00 - 17:00

Štítky

FACE 2 FACE

JAK NA ENVIRO SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ

Dostaňte re-use aspekty do svého (sociálního) podniku

Ministerstvo práce a sociálních věcí vás zve na workshop Jak na enviro-sociální podnikání: Dostaňte re-use aspekty do svého (sociálního) podniku.

Interaktivní workshop pro zájemce o environmentální sociální podnikání a o zavádění re-use aspektů do (nejen) sociálních podniků.

SEMINÁŘ POVEDOU:

Markéta Vinkelhoferová (TESSEAFair & Bio pražírna)

a Dana Kalistová (Federace nábytkových bank a re-use center a Kabinet CB)

Environmentální sociální podnikání řeší hned několik společenských problémů najednou: většinou zaměstnává osoby se specifickými potřebami, podporuje komunitní život a místní rozvoj, provozuje aktivity příznivé pro životní prostředí. Jedná se o podporu biodiverzity anebo prevenci nadměrného množství odpadu. Do té druhé skupiny právě spadá re-use sociální podnikání. 

Na workshopu probereme prakticky, jak takový environmentální sociální podnik založit, kde na to sehnat finance (např. ze stále probíhající výzvy č. 24 OPZ+), s čím začít jako první. Podíváme se, jak na re-use sociální podniky a jak zavádět re-use aspekty do činnosti každé firmy anebo neziskovky. Řekneme si, jak fungují podobné inicitivy v zahraničí.

Se zájemci probereme jejich případné konkrétní podnikatelské záměry.

Součástí akce bude i networking.

Na akci je nutné se registrovat prostřednictvím formuláře ZDE

Akce je pořádána v rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí, Rozvoj ekosystému sociálního podnikání (RESP), registrační číslo – CZ.03.02.02/00/22_004/0001397

Seminář pořádá SPoint a Ústecký kraj

Více informací včetně registrace na workshop ➡ www.ceske-socialni-podnikani.cz

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Přejít nahoru