Home Archiv akcí FESTUP FESTUP – JEDINÝ STARTUPOVÝ FESTIVAL V KRAJI
ICUK

Organizer

ICUK
ICUK Space Hradební

Location

ICUK Space Hradební
Velká Hradební 2800/54, Ústí nad Labem
Website
https://space.icuk.cz/
Category

Date

20. 10. 2022
Expired!

Time

9:00 - 15:00

Labels

FACE 2 FACE

FESTUP – JEDINÝ STARTUPOVÝ FESTIVAL V KRAJI

Již po 7.  se setkáme se všemi, kdo jsou zapálení do podnikání!

Čeká nás den plný workshopů, inspirativních příběhů úspěšných lidí, konzultací s experty, doprovodného programu i soutěží!

REGISTRACE ne workshopy a konzultace s experty → festup.cz
VSTUP na Podnikatelské příběhy je bez registrace

PROGRAM – podnikatelské příběhy, workshopy a konzultace s experty níže, nebo na www.festup.cz

Hourly Schedule

PODNIKATELSKÉ PŘÍBĚHY

9:30 - 10:30
Je možné se v Čechách uživit tvorbou podcastů? Poslechněte si příběh Dana, toho, který to dokázal.
Dan je rodilý Ústečák. V roce 2015 našel na českém trhu díru – chyběly zde kvalitní podcasty jako úspěšná forma vzdělávání. Podcasty jdou více do hloubky, zabývají se konkrétními tématy, trvají v rozmezí od několika minut do několika hodin, člověk si na ně musí udělat čas. Mají v dnešním zrychleném světě podcasty vůbec šanci? V jakých oblastech podnikání je možné podcast využít? A jak dlouhá a trnitá je cesta, než vás tvorba audio-vizuálních nahrávek začne živit? Na spoustu otázek kolem podcastů vám odpoví podcastový expert – Dan Tržil.
Speakers:
Dan Tržil
10:30 - 11:30
Žena, která věří ženám. Podporuje je v podnikání, sdružuje je v komunitě a začlenila je i do svého startupu, který po dvou letech získal investora v podobě společnosti Heureka Group.
Jak začít podnikat v mladém věku? Vybudovat firmu, obří komunitu, startup, překonat vyhoření a u toho zůstat lidským? O tom nám bude povídat Eva. Začala pracovat v mladém věku, ale protože toužila po svobodě a být sama svým pánem, vrhla se do vlastního byznysu. Její touha a chuť pomáhat a podporovat ženy v podnikání přerostla v prosperující firmu s investorem. A jak tato cesta vypadala?
Speakers:
Eva Čejková
13:00 - 14:00
Vizionář, který přinesl digitální revoluci v oblasti gastronomie, uchvátil svým startupem zákazníky i investorskou skupinu ze severu Čech!
Lukáš je spoluzakladatel a CEO společnosti Qerko. Jeho firma nabízí placení v restauracích pomocí QR kódů – už žádné dohromady nebo zvlášť, vše cashless, zeleně a okamžitě. Ukázkový produkt a rozjetý byznys ze dne na den srazila pandemie. Tuhle bolest však Lukáš brzy přetavil v obrovskou příležitost, kterou pocítili i v Mitonu. Jak se znovu postavit na nohy a ještě v lepší formě? Přijďte si poslechnout příběh Lukáše.
Speakers:
Lukáš Kováč
14:00 - 15:00
Přesvědčit zákazníky, že investovat do svého zdraví se vyplatí a účinky aromaterapie jsou skutečné, nebylo lehké. Dnes přírodní kosmetickou firmu právě za tímto účelem zákazníci sami vyhledávají.
Adéla je spolumajitelka a jednatelka firmy Nobilis Tilia, jejíž přírodní kosmetika vzniká v kouzelné krajině Českého Švýcarska. Díky Adély lásce k aromaterapii a jejím znalostem se firma stala průkopníkem přírodní aromaterapeutické kosmetiky v Čechách. S Adélou si budeme povídat o začátcích podnikání – co ji přivedlo k bylinkám, jak těžké bylo zaujmout a získat klienty něčím na trhu zcela novým, a navíc bez online marketingu? A co vše načerpala z cesty kolem světa, na kterou se s manželem vydali na kolech?
Speakers:
Adéla Zrubecká

WORKSHOPY

9:00 - 11:00
Jak dostat z Instagramu maximum? Vytvořte si z něj efektivní prodejní nástroj pro své podnikání.
Proč je v dnešní době nezbytné využívat Instagram u startupů? Jak a jaký vůbec začít tvořit obsah? Na workshopu s Míšou se dozvíte také rozdíl instagramového profilu firmy nabízející služby a fyzických produktů. A společně se podíváte i na strategie a plánování.
Speakers:
Michaela Flamíková
9:00 - 11:00
Ženy v IT: co přináší diverzita do týmů.
Diverzita týmu zvyšuje jeho výkon. To potvrdila řada studií a potvrzuje to i praxe firem. Proto v Czechitas vzdělávají ženy v IT a píší stovky úspěšných příběhů o změně kariéry. Proč je právě diverzita jedním z klíčů k úspěchu, a jak z toho může těžit celé Česko? To vám řekne ředitel neziskové organizace Czechitas Ondřej Čejka.
Speakers:
Ondřej Čejka
13:00 - 15:00
Hledáme nápad v čem a jak podnikat. Značka: spěchá!
Chcete rozběhnout svoje vlastní podnikání, ale nevíte, v čem a v jaké oblasti? Pokud uvažujete o zahájení podnikatelského života je zde vhodná příležitost, jak si trochu pohrát se svým podnikatelským nápadem. Nevadí, pokud v tuto chvíli žádný vlastní nápad na podnikání nemáte. V rámci webináře se dozvíte, jaké lze používat metody, aby člověk našel zajímavý podnikatelský nápad. Není proto nutné mít přímo svůj vlastní nápad. Stačí mít otevřenou mysl a chtít se něco nového naučit.
Speakers:
Robin Langer

KONZULTACE S EXPERTY - každý 4x30 min.

13:00 - 15:10
grafický design
REZERVACE přes www.festup.cz / S Petrou můžete zkonzultovat všeobecné základy a programy, ve kterých pracovat. Proč je důležitý jednotný vizuální styl a co všechno ho tvoří?
Speakers:
Petra Srbová
13:00 - 15:10
obchodní strategie
REZERVACE přes www.festup.cz / Proč je potřeba dělat sales a jak můžete jako founder prodávat? Rozklíčujete, proč nikoho nezajímá Váš produkt a jak dlouho potrvá, než přijdou první zákazníci. To vše můžete prokonzultovat s Alexem.
Speakers:
Alexander Raiman
13:00 - 15:10
psychohygiena
REZERVACE přes www.festup.cz / Díky metodám psychohygieny předejdete chronickým stresům, vyhoření a otevřete se radosti. Jaké jsou ty správné metody a jak předejít negativním psychosomatickým stavům? To vše můžete zkonzultovat s Terkou.“
Speakers:
Tereza Dvořáková
13:00 - 15:10
finance
REZERVACE přes www.festup.cz / Jste malá, střední i velká firma? Začínáte, procházíte fází založení, růstu, stabilizace? Jste v různých fázích inovačního procesu? Řešíte aktuálně potřeby provozního financování nebo financování inovačního procesu? Na vše kolem financí (nejen pro inovace) máte možnost se zeptat na konzultaci.
Speakers:
Miloš Nekola
13:00 - 15:10
aktuální programy podpory pro malé a střední podniky
REZERVACE přes www.festup.cz / Pořizujete/rekonstruujete podnikatelskou budovu a zajímají Vás aktuální možnosti fin. podpory? Rozšiřujete výrobu? Zajímá Vás podpora exportu? Nebo třeba podpora na spolupráci s průmyslovým designérem? Přihlaste se na individuální konzultaci, kde se dozvíte, jaké aktuální programy podpory je možné pro Váš podnik čerpat!
Speakers:
Nikola Malá
13:00 - 15:10
online marketing
REZERVACE přes www.festup.cz / Říká se, že dobrý produkt nepotřebuje marketing, protože se bude prodávat sám. Není nic, co by bylo dál od pravdy. Konzultovat s Petrem můžete např.to, jak nahlížet na marketingovou strategii firmy – na co si dát pozor? Co se nejčastěji podceňuje? A co naopak přeceňuje? A není marketing jen plýtvání penězi?
Speakers:
Petr Vít
Dan Tržil
Dan Tržil
podcastový expert
Dan pochází z Ústí nad Labem. Jeho první zkušenost s podcastem je z roku 2015. Naplno se tvorbou audio-vizuálních nahrávek začal věnovat o rok později. Dnes je označován za podcastového experta, má své dva hlavní podcastové kanály Proti Proudu a Na vlně podnikání a firmám i jednotlivcům radí, jak vytvořit úspěšný audio obsah tak, aby byl efektivně využíván v marketingové komunikaci pro podporu značky, v obchodu i spokojenosti ve firmě. Dle Danovi predikce mají podcasty před sebou zářivou budoucnost, jen je potřeba je dělat zdravě a promyšleně.
Eva Čejková
Eva Čejková
Testuj.to, Ženy s.r.o.
Vystudovala FSV UK obor Mediální studia a 10 let podnikala v oblasti PR a marketingu. V roce 2012 v průběhu své mateřské založila komunitu ŽENY s.r.o. Dlouhodobě se věnuje otázce podpory podnikání žen a spolupráce, synergií a sdílení mezi ženami. Eva se zajímá o trendy v oblasti nákupního chování, budování komunit, práce s microinfluencery a je zakladatelkou start-upu Testuj.to. V září 2020, po necelých dvou letech existence projektu, vyjednala Eva pro Testuj.to strategického investora, společnost Heureka Group. Eva se tak stala CEO projektu Testuj.to a uzavřela s Heureka Group jejich první investici do start-upu.
Lukáš Kováč
Lukáš Kováč
spoluzakladatel a CEO qerko.com
Před založením Qerko působil mimo jiné v největších českých IT společnostech. V roce 2008 začínal ve španělské Indře jako SAP konzultant. Podílel se na implementaci a vývoji SAP prostředí, komunikaci s klienty, SAP školeních a analýze a řešení uživatelských problémů. Po zkušenosti v Adastra Business Consulting začal pracovat v Seznam.cz. Ve firmě strávil necelých 9 let jako produktový manažer. Ze začátku měl na starosti domovskou stránku Seznam.cz, email a distribuci softwaru. Vedl produktové týmy, plánoval go-to-market strategie, životní cyklus produktu, positioning a v neposlední řadě komunikaci s partnery a dodavateli. Později jako seniorní manažer vedl vývoj prohlížeče Seznam a jeho rozšiřování. Po ukončení kariéry v Seznamu v říjnu 2018 a před založením Qerka v lednu 2019 působil krátce jako produktový manažer v Avastu. Avšak tvorba vlastního produktu a založení firmy ho lákala více, takže se rozhodl toto místo opustit a vydat se vlastní cestou.
Adéla Zrubecká
Adéla Zrubecká
Nobilis Tilia s.r.o.
Zájem o aromaterapii ji během emigrace ve Velké Británii přivedl ke studiu na Institutu přírodní medicíny v Londýně, který propojoval aromaterapii, čínskou medicínu a další alternativní směry práce s tělem. Adélu uchvátila kombinace doteku a vůní. Začala proto masírovat a během let vytvořila svou originální metodu holistické aromaterapeutické masáže a dotekové terapie. Po návratu do Čech se vrhla kromě masáží také na osvětu – začala o aromaterapii psát a přednášet, stala se šéfredaktorkou Listů aromaterapie a fytoterapie. Začala do Čech dovážet první éterické oleje v biokvalitě. Pomáhala vzniku Institutu aromaterapie. Od roku 2003 se věnuje rozvoji Nobilis Tilia, především v oblasti vývoje produktů a aromaterapie. V roce 2018 vydala knihu Aromaterapie podle ročních období.
Michaela Flamíková
Michaela Flamíková
IG kouč
Míša pochází ze severu Čech a je bývalou učitelkou tělocviku. Momentálně je nadšená učitelka Instagramu. Po úspěšném prodání svého prvního projektu se Míša rozhodla pro pomoc tvůrcům a začínajícím podnikatelům s propagací na Instagramu. A co přesně dělá? Hlavně učí! Není ta, která by obsah pro firmy tvořila, ale je TA, která učí správný obsah tvořit. Protože si stojí za tím, že úspěšný profil za vás nikdo neudělá. V současné době vede svůj Insta Flamazing klub, kde edukuje podnikatele v oblastí online marketingu zaměřený právě na Instagram.
Ondřej Čejka
Ondřej Čejka
provozní ředitel Czechitas
Ondřej Čejka působí v organizaci Czechitas od března roku 2019. Nejprve zastával roli koordinátora tehdy nově vzniklé pobočky v Olomouci a následně se stal Head of Partnership. Od září roku 2020 zastává funkci provozního ředitele organizace Czechitas.
Robin Langer
Robin Langer
manažer inkubace P-PINK
Robin získal první podnikatelskou zkušenost v 5 letech, když si vydělal 8 korun za vykopání kyblíku brambor. Od té doby nasbíral bezpočet pracovních zkušeností od archeologických vykopávek, přes řízení pro VIP klienty až po šéfování internetovému obchodu. V současnosti Robin pomáhá v P-PINK začínajícím podnikatelům při rozjezdu jejich byznysu, zejména v oblasti řízení rozvoje podnikání.
Petra Srbová
Petra Srbová
grafická designérka
Alexander Raiman
Alexander Raiman
co-founder SALESHERO
Tereza Dvořáková
Tereza Dvořáková
odborná asistentka na PF UJEP v oboru psychologie zdraví
Miloš Nekola
Miloš Nekola
business consultant
Nikola Malá
Nikola Malá
regionální projektová manažerka OP spravedlivá transformace
Petr Vít
Petr Vít
marketingový specialista
Scroll to Top