Digital Health Platform propojila soukromou, akademickou a veřejnou sféru

22. 11. 2022

Dne 16.11.2022 proběhlo v prostorách Inovačního centra Ústí nad Labem jednání platformy pro digitalizaci zdravotnictví a sociálních služeb (Digital health platformy) spojené se závěrečnou konferencí projektu D-Care (financovaného z programu Interreg Danube).

První část akce, na které se sešla řada velmi zajímavých osobností z řad soukromé, akademické i veřejné sféry, nabídla inspiraci např. v oblasti inovativních technologií, práce s biomedicínskými daty či činnosti podnikatelských inkubátorů. Odpolední část pak byla věnovaná již samotné činnosti Digatal health platformy s novou koordinátorkou Terezou Okurkovou z Inovačního centra Ústeckého kraje, která má na starosti oblast inovativního zdravotnictví a sociálních služeb. Kromě diskuse k definování agendy platformy proběhly také podněty k možnostem financování spolupráce, výzkumu, vývoje a inovací s akcentem na oblast zdravotních a sociálních služeb. Nechyběl ani pohled na systémová řešení ze strany zástupců Ministerstva zdravotnictví ČR.

Věříme, že činnost platformy, bude i v budoucnu velmi inspirativní a pomůže rozvoji inovací v oblasti zdravotní péče a aktivního a zdravého stárnutí obyvatel našeho regionu.

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru