Naše služby

Tento formulář vám umožní vybrat typ služby a konkrétní službu

Nejprve vyberte typ služby, poté zvolte konkrétní službu a klikněte na tlačítko "Zobrazit službu"

×
22/12/2022
| Články

Digital Health Platform propojila soukromou, akademickou a veřejnou sféru

Dne 16.11.2022 proběhlo v prostorách Inovačního centra Ústí nad Labem jednání platformy pro digitalizaci zdravotnictví a sociálních služeb (Digital health platformy) spojené se závěrečnou konferencí projektu D-Care (financovaného z programu Interreg Danube).

První část akce, na které se sešla řada velmi zajímavých osobností z řad soukromé, akademické i veřejné sféry, nabídla inspiraci např. v oblasti inovativních technologií, práce s biomedicínskými daty či činnosti podnikatelských inkubátorů. Odpolední část pak byla věnovaná již samotné činnosti Digatal health platformy s novou koordinátorkou Terezou Okurkovou z Inovačního centra Ústeckého kraje, která má na starosti oblast inovativního zdravotnictví a sociálních služeb. Kromě diskuse k definování agendy platformy proběhly také podněty k možnostem financování spolupráce, výzkumu, vývoje a inovací s akcentem na oblast zdravotních a sociálních služeb. Nechyběl ani pohled na systémová řešení ze strany zástupců Ministerstva zdravotnictví ČR.

Věříme, že činnost platformy, bude i v budoucnu velmi inspirativní a pomůže rozvoji inovací v oblasti zdravotní péče a aktivního a zdravého stárnutí obyvatel našeho regionu.