Sdílené laboratoře DigiLab, které ICUK společně s Fakultou strojního inženýrství UJEP zřídil na univerzitě, se hned první rok od spuštění těší silnému zájmu veřejnosti. K 31. 3. 2025 jej navštívilo už 2479 lidí – z toho 1118 návštěvníků z řad veřejnosti, 85 vysokoškolských studentů, 34 zájemců o inovativní podnikání a 1242 žáků základních a středních škol.
Tato čísla ukazují, že DigiLab se stal nejen místem pro technologickou inspiraci, ale i pro rozhodování o budoucnosti. Potvrzuje to i výrazný nárůst zájmu o studium na Fakultě strojního inženýrství (FSI). Za poslední dva roky se novému vedení FSI podařilo zvýšit počet nově zapsaných studentů do prvních ročníků z 254 (2022/2023) na 321 (2024/2025). Celkový počet studentů fakulty vzrostl ze 520 na 669. Souvislost je zřejmá – otevřená komunikace, praktické ukázky a také dostupnost technologií v DigiLabu probouzejí zájem o technické obory už u žáků základních škol.
Co je to DigiLab?
DigiLab je moderní vzdělávací a technologický prostor Inovačního centra Ústeckého kraje, který přináší technologie, kreativitu a podnikavost široké veřejnosti. Nabízí interaktivní workshopy, prezentace inovací, prostor pro setkávání s odborníky i rozvoj podnikatelských nápadů. Je otevřený žákům, studentům, startupům i firmám, které chtějí zůstat o krok napřed. Jednotlivé laboratoře DigiLabu si můžete zarezervovat zde.