Prostory, kde se potkávají lidé, kteří chtějí rozvíjet své nápady, vnímáme z pohledu inovačního ekosystému jako důležitý pilíř. A těmito prostory jsou pro nás coworkingová centra. I proto jsme vytvořili platformu #ÚSTÍ REGION COWORKS. Jaké coworky (sdílené kanceláře) najdete v Ústeckém kraji?

V rámci našeho podnikatelského inkubátoru jsme během října 2019 z organizovali několik workshopů pro začínající podnikatele v coworcích po celém našem kraji. Navštívili jsme tak cowork v Mostě, Litoměřicích, Kadani a Teplicích. A právě při plánování workshopů nás napadla myšlenka, vytvořit platformu, který by coworkům v našem kraji pomáhala při jejich fungování.

Vznikla tak platforma #ÚSTÍ REGION COWORKS, která slouží k podpoře sdílených kanceláří v Ústeckém kraji. Coworky, které jsou součástí memoranda, se tak např. zavazují ke vzájemné koordinaci a to včetně událostí, které pořádají. V rámci spolupráce může také každý člen coworku využít jednodenní vstup zdarma do ostatních coworků v regionu, která jsou součástí memoranda.

Dali jsme proto do kupy seznam coworků, které najdete v Ústeckém kraji a které můžete využít pro váš začínající startup.