Začínáte podnikat? No stress!

Formy podnikání, nezbytné úřady, dotační možnosti i příběh z praxe

 

Cowork tour #1/2021

 

Registrovat se
et|icon_clock_alt|}

Kdy?

Čtvrtek 16. 9. 2021; 17:00 – 19:00

et|icon_pin_alt|

Kde?

Work Space na Hradební – Ústí nad Labem

et|icon_id-2|

Pro koho?

Začínajcí podnikatelé

I letos na podzim jsme se rozhodli, že se za vámi rozjedeme. V hledáčku máme opět coworkingová centra napříč celým Ústeckým krajem. A do těchto sdílených kanceláří a kreativních prostor přinášíme workshopy pro začínající podnikatele. První zastávkou bude Work Space v Ústí nad Labem – místo, které voní novotou.

Co se naučíte tentokrát?

Na prvním workshopu se naučíte zorientovat ve spoustě byrokracie, která vám může brát počáteční nadšení do podnikání. Pomůžeme vám rozlousknout spoustu počátečních dilemat a poradíme vám, jak správně začít.

Na začátku workshopu si projdeme různé formy podnikání a vysvětlíme si, jaké se hodí pro jednotlivé typy podnikání. Probereme také nutnou byrokracii – abyste věděli, jaké papíry je třeba vyplnit a na jaký úřad určitě nezapomenout.

Dále vám představíme spoustu institucí a nástrojů, které vás v začátcích podpoří – ať už podnikatelské inkubátory, dotační možnosti nebo experty, kteří vám pomohou. 

A aby to nebylo jen teoretické, tak naši akci oživí host z praxe, který se s vámi o své zkušenosti z jeho vlastních začátků a dodá vám ten správný drive začít.

Speakeři

Jan Wedlich

Podnikatelský inkubátor ICUK

Honza má za sebou 7 let praxi učitele na středních školách. Poté přešel do soukromého sektoru a přes 11 let sbíral zkušenosti v holdingu ADLER, včetně zahraničního obchodu s Hongkongem, Čínou, Indií. Z holdingu Adler odcházel na pozici předsedy Dozorčí rady. Poslední rok a půl vede podnikatelský inkubátor v Inovačním centru Ústeckého kraje z.s., kde se věnuje startupům a vzdělávání k podnikavosti široké veřejnosti (včetně středních škol) v Ústeckém kraji.

Alena Hájková

CzechInvest

Alena je rodilá Ústečanka. Dva roky pracovala ve Výzkumném ústavu anorganické chemie v Ústí nad Labem a následně přijala nabídku přidat se do pracovního týmu Regionální kanceláře vládní agentury CzechInvest, který má na starosti Ústecký kraj. Po pár měsících na postu Projektového manažera se stala Ředitelkou regionální kanceláře a její hlavní činností se stala komunikace se zahraničními investory, správa databáze nemovitostí vhodných pro nově příchozí firmy či organizace návštěv zahraničních investorů.

Host z praxe

Bude upřesněno

 

 

O cowork tour

Co se s vámi stane, když se řekne slovo “podnikání”? Pokud vám místo osypek vyskočí na těle husina, tak právě pro vás je cowork tour jako dělaná. Každé jaro a podzim pro vás připravujeme sérii tří workshopů, na kterých se naučíte spoustu praktických věcí, najdete skvělé kontakty a třeba i nastartujete svou podnikatelskou kariéru. Nejšikovnější z vás pak mohou pokračovat do našeho podnikatelského inkubátoru a rozjet to na plné obrátky.

Jak už název napovídá, workshopy se konají v coworkingových centrech napříč Ústeckým krajem. Jsou to prostory, kde se potkávají podnikatelé, živnostníci i firmy. Najdete v nich sdílené i vlastní kanceláře, zasedačky a často i prostor pro eventy nebo skvělou kavárnu. Poznejte je společně s námi!

Work Space v Ústí nad Labem

Naší první zastávkou bude Work Space. To je hravý, multifunkční a živý prostor na Velké Hradební, který voní novotou. Každý všední den vítá nadšené podnikatele a studenty, kteří si mohou bezplatně zabrat místo u stolku a se svým notebookem nebo parťákem tak tvořit hodnoty. V kreativním prostředí, plném podobných nadšenců, to půjde samo. Práci navíc ulehčí spousta vychytávek – možnost tisku, rychlá wifi, kavárna za rohem i soukromá zasedačka k pronájmu.

Work Space najdete na adrese Velká Hradební 2800/54 v Ústí nad Labem.

Program

Zahájení workshopu, Ice breaker hra
17:00
Jan Wedlich: Zahájení podnikání, jeho formy a důležitá byrokracie
-
Host z praxe: Zkušenosti z vlastních začátků
-
Alena Hájková: Podpora malého a středního podnikání v regionu
-
Host z praxe: Vlastní zkušenosti s podporou podnikání
-
Dotazy, debata, shrnutí a ukončení workshopu
19:00

Účast na akci je bezplatná.

Kontakt:

Tereza Karlíková, event manager / karlikova@icuk.cz / 602 355 981.