Česká výprava v Silicon Valley – Srdci inovací

7. 11. 2023

Zúčastnili jsme se inspirativní studijní cesty inkubátorů a akcelerátorů do srdce technologického světa – Silicon Valley. Zahraniční cesta, která se konala od 28. října do 3. listopadu a nabídla všem účastníkům detailní pohled do inovačního ekosystému této lokality světového významu.

První dny byly zahájeny v San Francisku, kde jsme byli zasvěceni do místního inovačního ekosystému. Následovala řada diskusí a prezentací od významných osobností, včetně konzulky Jany Přikrylové a Richarda Pivničky, čestného konzula České republiky v Bay Area. V průběhu týdne jsme také navštívili několik významných technologických center a univerzit, včetně Apple Park, Plug and Play Tech Center, Sutardja Center for Entrepreneurship and Technology na UC Berkeley, a Ozmen Center for Entrepreneurship at University of Nevada Reno. 

Význačným bodem našeho programu byla návštěva Tesla Gigafactory, kde byly představeny nejnovější technologie v oblasti elektromobility. Program byl zakončen setkáním s představiteli Nevadského úřadu pro ekonomický rozvoj a Northern Nevada Development Agency, které poskytlo účastníkům cenné informace o podnikatelském prostředí v regionu.

Po návratu z cesty tak zůstáváme v kontaktu s jednotlivými zástupci amerických institucí a aktuálně připravujeme spolupráci, která navazuje na setkání, jež v USA proběhla. Tato spolupráce je součástí našich snah o podporu podnikání v Ústeckém kraji. Kontaktní osobou pro americké instituce je Lukáš Eršil, kterého můžete kontaktovat na emailu ersil@icuk.cz. A od února 2024 bude mít ICUK reprezentanta přímo v Bostonu!

Tato cesta nám tak umožnila navázat cenné kontakty a získat inspiraci pro další rozvoj inovačního ekosystému v Ústeckém kraji. Celá akce byla nejen odborně přínosná, ale také poskytla účastníkům jedinečnou příležitost vidět, jak se inovace dějí v praxi v jednom z nejdynamičtějších technologických center světa.

Newsletter

ABYSTE BYLI „IN“FORMOVÁNI

Jednou měsíčně přinášíme novinky a inspirace, zajímavosti z Ústeckého kraje, rozhovory, podcasty. Informujeme o aktivitách a službách ICUK a zveme na různé vzdělávací a networkingové akce.
Pro startupy a začínající podnikatele přinášíme newsletter Neuron, pro malé a střední podniky je určen B2B newsletter. V přihlášce vyberte, který newsletter chcete odebírat – můžete i oba!

Přihlášením k odběru potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s Zásadami ochrany osobních údajů.
Partneři
Přejít nahoru