Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) společně s agenturou CzechInvest a Ústeckým krajem vyhlásily v úterý 2. února nejlepší firemní inovace za rok 2020. Cenu za první místo si odnesly společnosti ZKL Klášterec nad Ohří v kategorii velkých podniků a v kategorii malých a středních firem pak roudnický výrobce nanovlákenných materiálů Pardam Nano4fibers. Vyhlášení proběhlo v sídle Inovačního centra Ústeckého kraje ICUK Space Hradební v Ústí nad Labem a pro veřejnost bylo vysíláno online.

V soutěži Inovační firma Ústeckého kraje se každoročně oceňují inovace výrobků, služeb nebo technologií zrealizované v regionu za uplynulé tři roky. Odborná porota se zástupci CzechInvest, ICUK, partnera soutěže Komerční banky a experta programu Platinn vybírala ty nejlepší inovace z necelých dvou desítek přihlášených firem ve dvou kategoriích – malé a střední podniky a velké podniky.

Přihlášených v soutěži bylo loni z pochopitelných důvodů méně, ale o to kvalitnější to byly projekty. Jsem moc rád, že inovace můžeme touto cestou vyzdvihnout a firmy zviditelnit. Ukazují cestu i ostatním, a jak se dostat z krize s pomocí inovací,“ okomentoval ocenění ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje Martin Mata.

Vítězství v kategorii malých a středních podniků si za rok 2020 odnesl roudnický výrobce nanovlákenných materiálů společnost Pardam Nano4fibers za vývoj a úpravu nanovlákenného materiálu a rozběhnutí velkovýroby respirátoru, který získal certifikaci FFP2. Ocenění za druhou nejlepší inovaci převzala ústecká vývojářská firma Samohyb se svým zabezpečeným cloudovým řešením VPN pro malé byznys týmy (vzdálený přístup k firemním systémům). Třetí místo získala litvínovská společnost Simona-Plast Technik za inovaci tzv. SPC potrubí, které díky ochranné polypropylénové vrstvě zlevní a zjednoduší instalaci potrubí (vodovody, kanalizace, plyny…) bez nutnosti užití písku.

V kategorii velkých podniků bylo z důvodu slabší účasti zastoupených firem vyhlášeno pouze první místo. Ocenění si odnesl výrobce valivých ložisek ZKL Klášterec nad Ohří za vývoj inovovaného válečkového ložiska s prodlouženou životností pro železniční aplikace s vysokým potenciálem uplatnění i u tramvají či vagónů metra.

Firmy v obou kategoriích si odnesly za první místo ceny v hodnotě 50 000, za druhé 30 000 a za třetí 20 000 korun, skleněné pamětní plakety a možnost užívat značku Inovační firma Ústeckého kraje pro rok 2020.

Vyhlášení třetího ročníku Inovační firmy Ústeckého kraje proběhlo letos v rámci akce Jak nastartovat novace ve firmách s tématem ekoinovací a cirkulární ekonomiky. Soutěž pořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje, Ústecký kraj a regionální zastoupení agentury CzechInvest. Partnerem byla Komerční banka, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a Hospodářská komora Ústeckého kraje. Akce proběhla s přispěním projektu Podpora a rozvoj inovačního prostředí v Ústeckém kraji.

ICUK platinn

Inovujte se špičkovými experty.

Program postavený na švýcarském know-how, individuálním vedení některého z více než 50 špičkových expertů z celé ČR a důrazu na realizaci změn vedoucích k růstu vaší firmy. Platinn vám pomůže odhalit úzká hrdla vašeho podnikání, najít inovační příležitosti a realizovat změny vedoucích k rozvoji a růstu firmy.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU – KAŽDÝ MĚSÍC  BYZNYS NOVINKY Z NAŠEHO KRAJE
b3lineicon|b3icon-atom||Atom

Neuron pro vaše podnikání a inovace

je elektronický newsletter ICUK, který jednou měsíčně do vašeho e-mailu přináší novinky i inspiraci z oblasti podnikání, inovací i výzkumu a vývoje nejen z Ústeckého kraje, informuje o aktivitách a službách Inovačního centra a je zároveň komunikační platformou pro naše partnery a příznivce.

 

Před přihlášením k odběru si pročtěte naše Zásady ochrany vašich osobních údajů (GDPR). Vyplněním formuláře s nimi vyjadřujete souhlas. Zakliknutím/nezakliknutím dalších možností pak svůj souhlas můžete specifikovat / omezit.

 

* povinná pole
Specifikace souhlasu se zpracováním osobních údajů