CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Ústí zadalo první studii proveditelnosti pro testování autonomních aut v Česku

Ústí zadalo první studii proveditelnosti pro testování autonomních aut v Česku

13.02.2018 - Vítězem veřejné zakázky na vypracování studie proveditelnosti k testování autonomních aut v Ústí nad Labem se stala společnost KPMG ČR ve spolupráci s ČVUT. Město Ústí nad Labem již s poradenskou společností podepsalo smlouvu a stává se tak prvním městem v ČR, které si studii proveditelnosti k tématu zadalo. Její závěry by měly být známé do konce září 2018.


Studie by měla zodpovědět, zda vůbec, za jakých podmínek a v jakých lokalitách by se v Ústí nad Labem mohla testovat auta bez řidiče. Odborně posoudí také otázku případného umístění certifikačního polygonu a možnosti testování aut na dálnici D8 mezi Ústím a Drážďany. „Rádi bychom byli centrem nových technologií, městem, které se stane obrovskou příležitostí pro modernizaci ekonomiky a městem, které tak získá potenciál přilákat pozornost špičkových firem a expertů,“ doplnila záměr města primátorka Věra Nechybová.


Inovační centrum Ústeckého kraje společně s ústeckým zastupitelem Martinem Hausenblasem iniciovalo loni v červnu vstupní jednání k testování autonomních aut a vypracovalo podklady pro veřejnou zakázku. „Jsme zase o něco blíže naší vizi učinit z Ústí nad Labem centrum autonomní a chytré mobility. Paralelně jsme již také rozběhli jednání i s německou stranou, zejména s tamní autoritou pro autonomní systémy Fraunhofer-Institut für Verkehrs- und Infrastruktursysteme, a hledáme společná řešení mj. pro testování aut na D8. Výsledky studie proveditelnosti nám pomohou v dalších krocích,“ uvedl ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje Tomáš Siviček.


Finance na zpracování studie k tzv. projektu U „SMART“ ZONE poskytne prostřednictvím programu Restart Ministerstvo dopravy ČR.


Ve středu 7. února jednal ICUK s hlavními aktéry a experty v oboru autonomní mobility na české a německé straně - se zástupci Fraunhofer-Institut für Verkehrs- und Infrastruktursysteme, Euroregionu Elbe/Labe, TU Chemnitz, Ministerstva dopravy ČR, UJEP, ČVUT, města Ústí nad Labem a firmami Valeo, Vodafone CZ, ŠKODA, Liftago, Sarolea a IBM.


Speciální poděkování patří Kanceláři zmocněnce vlády pro ÚK, MSK, KVK, Gabriela Nekolová a Karel Tichý, i díky kterým se téma chytré a autonomní dopravy a možnosti testování v městském provozu dostalo mezi opatření akčního plánu Restart Ústeckého a Karlovarského kraje 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: