CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Ústí podniká první kroky pro autonomní mobilitu

Ústí podniká první kroky pro autonomní mobilitu

09.01.2018 - Po zpracování potřebných podkladů ze strany ICUK, město Ústí nad Labem vypsalo veřejnou zakázku na studii proveditelnosti pro testování autonomních vozidel.


Vize Inovačního centra, aby se Ústí stalo centrem chytré mobility, započala spolupráci s firmou Valeo a pokračuje zpracováním potřebných materiálů, zda a jakým způsobem bude možné testovat autonomní vozidla přímo ve městě. Město Ústí nad Labem proto 19. prosince vyhlásilo veřejnou zakázku na studii proveditelnosti. Zájemci mohou podávat návrhy na realizaci do 19. ledna 2018. Max. cena veřejné zakázky je 1,995 milionu korun.

Jako první české město chce Ústí nad Labem vyzkoušet provoz autonomních vozidel. Proto rada města vydala rozpočtové opatření k zajištění finančních zdrojů na zpracování studie proveditelnosti U „Smart“ Zone v Ústeckém kraji, včetně ověření možnosti zřízení testovacího polygonu v Ústeckém kraji. Součástí studie proveditelnosti na testování autonomních vozidel má být i jasný závěr, jestli a kam umístit jízdy autonomního autobusu. Provoz samořiditelných autobusů má být jen jednou z částí projektu, který chce z Ústí udělat průmyslové centrum rozvíjející se technologie autonomních dopravních prostředků. Dalším bodem je umožnění automobilkám testovat jejich technologie ve městě nebo na dálnici D8.


 


 
 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: