CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Ústecký Den D vyhrála firma, která udělala originální virtuální prohlídku pro Spartu

Ústecký Den D vyhrála firma, která udělala originální virtuální prohlídku pro Spartu

16.12.2016 - Finále akceleračního programu StartUp Go pro začínající podnikatele zná svého vítěze. Hlavní cenu v podobě služeb pro rozvoj podnikání od Inovačního centra Ústeckého kraje si odnesla firma Virtualizace V&V, která vyhrála s podnikatelským projektem marketingově zaměřených virtuálních prohlídek objektů. Závěrečné prezentace start-upů před odbornou porotou a potenciálními investory v populárním formátu á la Den D organizovalo Inovační centrum Ústeckého kraje.


Podnikatelský akcelerátor StartUp Go od Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK) dospěl ve čtvrtek 15. prosince ke svému finále - veřejnému „grilování start-upů“. Pět začínajících firem, které prošly tímto programem, čekala osmiminutová prezentace jejich podnikání i nabytých znalostí před odbornou porotou i potenciálními investory. Ta vybrala nakonec tři nejlepší firmy, které získaly individuální koučink vybraného mentora pro rozvoj podnikání od Inovačního centra. První místo si odnesla firma Virtualizace V&V, druhé získala Zuzzle Puzzle a třetí místo obsadilo studio Wrinkle. Zuzzle Puzzle si odnesla rovněž cenu hlavního partnera soutěže České spořitelny.


„V případě vítěze přesvědčil porotu především samotný produkt, který může obstát na trhu. Z představených projektů byla firma Virtualizace V&V také nejdále, měla jasnou představu o své cílové skupině zákazníků i budoucnosti svého podnikání,“ vysvětluje členka poroty Jana Nedrdová z Odboru strategie, přípravy a realizace projektů při Krajském úřadu Ústeckého kraje.


Vítězná firma Virtualizace V&V vytváří pro své klienty virtuální prohlídky, oproti konkurenci však svůj produkt posunula dále a nabízí jej jako sofistikovaný marketingový nástroj. Do klasické virtuální prohlídky vkládá videa, zvuk, interaktivní odkazy s informacemi či prokliky na e-shop. Mezi její největší zakázky patří virtuální prohlídka pro fotbalový klub AC Sparta Praha anebo FK Teplice.


„Naše firma funguje zhruba tři čtvrtě roku. Myslíme si, že máme dobrý produkt, potřebovali jsme si ale ujasnit cestu, vyfiltrovat a prověřit naše vize. I proto jsme se přihlásili do programu a musím uznat, že nám právě v tomto pomohl – ukázal nám taky, že byznys je tvrdý a nic není zadarmo. Nedocenitelná byla rovněž zpětná vazba na naše podnikání od ostatních účastníků programu; bylo vidět, že všichni vlastně řešíme podobné problémy,“ říká Petr Vít z vítězné firmy Virtualizace V&V.


Akcelerátor pro začínající firmy pilotně spustilo před dvěma měsíci Inovační centrum Ústeckého kraje. Na sedm přihlášených start-upů (ne starších tří let) čekalo deset týdnů intenzivního koučinku se zkušenými mentory – školitelem pro Apple ČR Františkem Paikrtem a lektorkou Kamilou Tišlerovou, které jim mělo pomoci s rozvojem podnikání i zlepšením jejich dovedností. Pět z nich se následně kvalifikovalo i do závěrečného „grilování“.  Vedle akcelerátoru připravilo na podzim Inovační centrum Ústeckého kraje také podnikatelský Inkubátor. Do něj se lze hlásit průběžně a je určen pro lidi s podnikatelským nápadem, kteří ještě firmu nemají.


„Obě naše služby reagují na nejpalčivější místa rozvoje podnikání. Mladý člověk, který má nápad a chce podnikat, až na výjimky není ze školy připraven na zcela konkrétní kroky, které je třeba před startem podnikání udělat, často hned na začátku udělá chyby, které ho mohou od dalšího podnikání odradit. Akcelerační program StartUp Go podchycuje zase ono kritické období po začátku podnikání, kdy většina firem, živnostníků postupně končí, protože se neposune,“ říká na závěr manažer programů Radek Miškovský z Inovačního centra Ústeckého kraje.


Akcelerační program pro začínající firmy StartUp Go bude pokračovat v příštím roce dalším cyklem, přihlásit se do něj lze přes webovou stránku Inovačního centra Ústeckého kraje. Podmínkou je, aby firma nebyla starší tří let.
 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: