CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Středoškolské projekty z Ústeckého kraje bojovaly o podnikatelskou cestu do Chicaga

Středoškolské projekty z Ústeckého kraje bojovaly o podnikatelskou cestu do Chicaga

22.12.2017 - Poslední předvánoční týden proběhlo v prostorách Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem regionální finále soutěže „Soutěž a podnikej“, která podporuje středoškolské podnikatelské nápady. Celkem 7 ambiciózních projektů bojovalo o postup do celostátního kola. Motivace soutěžících byla přitom značná – na výherce čeká v celostátním finále kromě vlastního podnikání také cesta do Chicaga či startupový balíček v hodnotě 120 000 Kč.


Na prvním místě se umístil projekt GZ Crew, který se specializuje na tvorbu promo videí. Sází především na jednoduché, ale přitom propracované uživatelské rozhraní, díky kterému může klient kdykoliv zjistit stav své zakázky. Druhé místo obsadil Dominik Pecháč, který se zabývá opravou elektroniky. Snaží se předejít výměnám za nové komponenty v případech, kdy lze problém vyřešit opravou. Klade také důraz na vytvoření komunity, ve které si uživatelé vzájemně sdílí postupy a návody jednodušších oprav. Třetí místo si odnesl projekt MyReceipt, který chce nahradit papírové účtenky elektronickými a zákazníkům tak usnadní jejich uchovávání pro případnou reklamaci či vyúčtování.


Značný potenciál měly také ostatní soutěžní projekty – komunitní módní aplikace Fashiondita, VIP hodinové kanceláře Luffice, Fotky s vůní či inovativní sportovní příručka.


Ve všech soutěžních projektech vidíme značný potenciál a rádi je podpoříme v našem podnikatelském inkubátoru. Je skvělé, že i v našem regionu se daří podporovat podnikání mladých lidí a rozvíjet talent již v raném věku,“ říká Tomáš Siviček, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje, regionálního organizátora soutěže.


Studentské nápady hodnotila odborná porota, ve které zasedl Radim Bzura z R2 Consulting, Šárka Miškovská ze společnosti CANABA a David Makovský z Our Love Challenges. Soutěžící tak získali cennou zpětnou vazbu, která může pomoci nejen k rozvoji jejich vlastního podnikání, ale následně i ke zvýšení zájmu dalších mladých lidí o vlastní business. Celostátní finále Soutěž a podnikej proběhne 25. ledna 2018. 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: