CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Rychlé inovační rande v Chomutově párovalo inovativní firmy s výzkumníky. Ve hře je 16 nových projektů

Rychlé inovační rande v Chomutově párovalo inovativní firmy s výzkumníky. Ve hře je 16 nových projektů

27.10.2017 - Úterní dopoledne odstartovalo spolupráci řady podnikatelů a výzkumníků, kteří se sešli v chomutovském divadle na „rychlém inovačním rande“. Zástupci firem se s výzkumníky podělili o své plány a inovativní nápady, k jejichž realizaci jim však často schází vědecké know-how. Výzkumné organizace se na druhé straně často potýkají s problémem, jak přenést výsledky výzkumu a vývoje do praxe.


Rychlé inovační rande proběhlo pod taktovkou Inovačního centra Ústeckého kraje již počtvrté. „Tento formát navazování spolupráce se nám velmi osvědčil. Krátký časový limit motivuje k efektivní komunikaci a zaměření se na konkrétní problémy. Zároveň zvyšuje šanci na nalezení partnera ke spolupráci, neboť se zástupci firem stihnou sejít s každou z přítomných výzkumných organizací,“ říká Tomáš Siviček, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje. V Chomutově se tímto způsobem seznámilo 11 firem se 7 výzkumnými organizacemi a otevřely možnosti spolupráce na 16 projektech.


Témata společných projektů jsou tradičně značně rozmanitá – týkají se stavebnictví, nanotechnologií, zdravotnictví, automatizace výroby a stále častěji různých oblastí IT. „Při výběru výzkumných organizací se řídíme poptávkou přihlášených firem. Snažíme se o to, aby na akci každý našel partnera pro možnou spolupráci, bez ohledu na téma zájmu. Zároveň dbáme na to, aby se projekty dále vyvíjely. K tomu nám pomáhá například návazný program inovačních voucherů, který spolupráci podporuje finančně,“ dodává Tomáš Siviček z Inovačního centra.


Koncept rychlého inovačního rande vychází z amerického modelu rychlých seznamek a spočívá v párování poptávky a nabídky firem s výzkumnými organizacemi. V krátkém časovém limitu (max. 5 minut) se mají možnost vzájemně představit a najít oblasti možné spolupráce, zpravidla na poli inovací či aplikace výzkumu v praxi.


Chomutovské rychlé inovační rande proběhlo v rámci Krušnohorského Byznyz Day v úterý 24. října. Organizátorem akce bylo Inovační centrum Ústeckého kraje ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Chomutov. 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: